otomotiv 28 OCAK 2016 / 11:22

DeLorean yeniden üretime başladı

Geleceğe Dönüş filmlerinin efsane aracı DeLorean'ı yeniden yollarda göreceğiz.

1985 yapımı Geleceğe Dönüş serisini izlemeyen pek az kişi vardır. "Gelecek" olarak belirlediği tarihleri şu sıralar yaşıyor olsak da tabii ki henüz o teknoloji seviyesine ulaşıp, gerçek uçan kaykaylar üretilebilmiş değil. Filmdeki "ikon" niteliğindeki, saatte 88 mil hızına ulaştığı gibi zamanda yolculuk yapabilen DeLorean'ı unutmamak gerek. Zamanının harika tasarıma sahip aracı olan DeLorean, hem tasarımının başarılı olması, hem de Geleceğe Dönüş filminden dolayı sempati duyulmasından kaynaklı olarak hala seviliyor.

DeLorean'ın kurucusu John DeLorean'ın uyuşturucu sebebiyle yakalanmasının ardından şirket batmış, başka da araba üretilememişti. Humble'daki DeLorean Motors şirketinde yıllardır eski DeLorean araçların yenilenmesi üzerine çalışılıyordu. Texas'a gelen yeni yasa ile beraber bu şirket, DeLorean'ı yeniden üretebilecek. Üretim için kullanılacak malzemelerin yıllardır saklandığını belirten DelLorean CEO'su Stephen Wynne, araçta herhangi bir görsel değişiklik yapılmasının gerekli olmadığını belirtti.

Wynne, stoktaki malzemelerle toplam 300 aracın üretilebileceğini tahmin ediyor. Ayda 1 araçtan haftada 1 araç hızına geçmeyi isteyen Wynne, sıfır araçların 100.000 dolar seviyesine satılması bekleniyor. Bakalım Türkiye'de de görebilecek miyiz yeni bir DeLorean...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun