otomotiv 14 HAZİRAN 2016 / 13:08

Daimler uzun menzilli yeni elektrikli otomobilini Ekim ayında tanıtacak

Alman Daimler şirketi, Ekim ayında düzenlenecek Paris Motor Show etkinliğinde uzun menzilli yeni elektrikli otomobilini tanıtacak.

Alman otomobil üreticisi Daimler, 500 km menzilli yeni bir elektrikli otomobil prototipini tanıtacağını açıkladı. Daimler Teknoloji Geliştirme Yöneticisi Thomas Weber’in yaptığı açıklamada şirketin uzun menzilli elektrikli motora sahip yeni Mercedes prototipi, Ekim ayında düzenlenecek olan Paris Motor Show etkinliğinde görücüye çıkacak. Şu anda otomobilin birleştirildiğini ve test sürüşü aşamasına geçildiğini belirten Weber, burada elde edilen sonuçların ise çok yakın bir zamanda paylaşılacağını ifade etti. Aracın trafiğe çıkış ve satış tarihi henüz kesin olarak belirtilmedi. Daimler’in önümüzdeki 10 yıl içinde 100 bin adet elektrikli otomobil satma hedefinin olduğu belirtildi.  
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun