otomotiv 22 ŞUBAT 2016 / 17:02

Çocuklar için Tesla akülü araba

Tesla'nın Model S otomobili, Radio Flyer işbirliğiyle çocuklar için yeniden tasarlandı.

Tesla'nın pek beğenilen otomobili Model S'e bizler binemiyoruz fakat çocuklarımız binebilecek gibi görünüyor. Çocuklar için sürülebilir çeşitli araçlar (bisiklet, akülü araba, akülü motosiklet, scooter vs) geliştiren Radio Flyer şirketi, Tesla ile işbirliği yaparak minik bir Model S üretti.

Tesla Model S'in tasarımını olduğu gibi alan ve gayet kaliteli görünen araçta "akü" yerine Li-ion batarya kullanılıyor. Boya konusunda iyi iş çıkarıldığı gözlenirken kullanan çocuğun herhangi bir yere çarpması durumunda nasıl bir çizilme olacağını da merak ediyoruz. 3 farklı renk seçeneğiyle gelen Model S for Kids, tek şarjla 10 kilometre yol yapabilen araca daha güçlü bataryalı paketini satın alarak bu mesafeyi 15 km'ye çekmek mümkün. Aracın bataryasının takıldığı yerde bulunan anahtar ise hızını 5 km/s'ye limitlendirmeye veya maksimum hızı olan 10 km/s'ye izin verme işlevi görüyor.


Bu harika oyuncağın fiyatı ise birazcık yüksek; 499 dolar. Daha güçlü batarya ise 50 dolarlık bir ekstra masraf anlamına geliyor.