otomotiv 06 OCAK 2016 / 11:38

BMW yeni akıllı kask modelini tanıttı

Alman otomobil üreticisi BMW, Motorrad markasıyla motosiklet kategorisinde de oldukça başarılı ürünler üretiyor.

BMW’nin motosiklet aksesuarları ve motosiklet satışı yaptığı Motorrad birimi, dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından biri olan CES 2016 ‘da, yeni nesil akıllı kask modelini tanıttı.  Kaskın en önemli özelliğinin Head-up Display (HUD) isimli, sürücünün yolculuğuna dair bilgilerin gözü önüne gelmesi olduğu belirtiliyor.

BMW yeni akıllı kaskı ve detayları hakkında henüz tüm detayları açıklamıyor. Ancak fuarda gerçekleşen tanıtım sonrası kaskın sürücünün gözünü yormadan,  göz üstündeki göstergelerle motorun yakıt durumunu, hızını ve navigasyonla ilgili bilgileri aktararak; Vehicle-To-Vehicle (V2V) özelliği ile yoldaki tehlikelerin araçlar arası paylaşılması özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor.Fuarda konsept ürün olarak tanıtılan kaskın, belirtilen tüm özelliklerle piyasaya çıkması için daha 1-2 yıla daha ihtiyaç olduğu açıklamalar arasında. Özellikle motorcuların gözünü yoldan ayırmadan, navigasyon, hız ve yakıt durumunu gösteren akıllı kask,  güvenlik açısından motor kullanıcılarının merakla bekleyeceği ürünler arasında yer alıyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun