Mobil 25 MAYIS 2011 / 16:34

ZTE, Microsoft Mango tabanlı telefonlarını üçüncü çeyrekte Avrupa’ya getiriyor

Çin’in en büyük ikinci ağ ekipmanı üreticisi olan ZTE, Microsoft’un ülkemizde de bugün tanıtımını gerçekleştirdiği Windows Phone 7 Mango işletim sistemli telefonların Ekim ayından önce Avrupa piyasasında olacağını açıkladı.

Reuters’e konuyla ilgili açıklamada bulunan ZTE Terminal Cihazları Bölümü Başkan Yardımcısı Jeffrey Fan, “Mango tabanlı akıllı telefon üzerindeki çalışmalarımız sürüyor ve Avrupa’da üçüncü çeyrekte satışa sunulacak” dedi.

Daha çok geleneksel ağ ekipmanı işinde olan ZTE ve yine Çinli şirket Huawei’in son dönemde akıllı telefon ve tabletler gibi mobil cihazlar konusunda büyük yatırımlar yaptığını görülüyor. Bu arada Tayvanlı üretici HTC CEO'su Peter Chou da Mango telefonların ellerinde olduğunu belirtirken, ne zaman piyasaya sürecekleri konusunda bilgi vermedi.

Geçtiğimiz yıl 60 milyon cep telefonu satışı gerçekleştiren ZTE, bu yıl 80 milyondan fazla cep telefonunu piyasaya sürmeyi hedefliyor. Yine geçtiğimiz yıl Çinli şirket tarafından Android tabanlı akıllı telefonlar 3 milyon adet satılmışken bu yıl 12 milyon adet satılması bekleniyor.

IDC’nin rakamlarına göre ZTE şirketi, Nokia, Samsung ve LG’nin arkasında dünyanın en fazla cep telefonu üreten şirketi konumunda bulunuyor. Mango ile ilgili tüm detaylar için http://www.btnet.com.tr/26706-windows-phone-7%E2%80%99nin-en-onemli-guncellemesi-%E2%80%9Cmango%E2%80%9D-tanitildi-video.html adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun