Mobil 22 ŞUBAT 2016 / 12:39

ZTE'den projeksiyon işlevli tablet: Spro Plus

ZTE, Android işletim sistemini kullanan tabletinin içerisine projeksiyon cihazı entegre etmeyi başardı.

Türkiye'deki mobil operatörlerin pek çoğunun kendi akıllı telefonlarının üretimini yapan ZTE, ilginç bir ürün ile karşımıza çıkıyor. Spro Plus adındaki tablet, içerisine projeksiyon cihazı gömülü olarak geliyor.

Spro Plus, fotoğraftan da anlaşılabileceği gibi biraz kalınca bir tablet. Yan taraflarındaki ızgaralar da dikkat çekiyor. 8.4 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip olan ürün, içerisinde Snapdragon 801 çipsetini barındırıyor. Ürünün 4G - sim kart destekli sürümü de mevcutken 128 GB'lik bir depolama alanına sahip. Spro Plus hali hazırda ilginç bir ürünken, USB kamera desteğinin bulunuyor olması ürünü daha da ilginç bir hale getiriyor. ZTE, Spro Plus'ı sunum ve konferans özellikleriyle ön plana çıkarıyor. Harici kamera takılabiliyor olması da daha konferanslarda daha yüksek performans elde etmeyi amaçlıyor.

Ürünün yan tarafında bulunan kapağın ardında bir projeksiyon cihazı bulunuyor. İçerisinde mobil bir cihaz için yeterince güçlü bir ampul bulunuyor: 500 lümen. Bundan birkaç yıl önce Samsung'un Galaxy Beam isimli akıllı telefonu da projeksiyon özelliğiyle karşımıza çıkmıştı. Ne var ki cihazın gücü 30 lümenle sınırlı olunca pek bir işe yarayamadığından fazla ses getirememişti. 500 lümen ise ciddi anlamda iş görebilecek bir miktar. 80 inç boyutunda görüntü yansıtabildiği söylenen ürün, sahip olduğu 12100 mAh bataryayla beraber 4 saat aralıksız kullanılabiliyor.

Spro Plus'ın yaz ayları içerisinde piyasaya çıkacağı konuşulurken fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Ürün her ne kadar sunum ve konferans için planlanmış olsa da film izlemek için de gayet uygun bir cihaz olduğu söyleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun