Mobil 09 AĞUSTOS 2012 / 09:48

Yeni uygulamayla taksi çağırmak çok kolay

Yeni taksi uygulamasıyla yolcu bir sinyal gönderiyor ve uygulamanın eşleştirdiği yakındaki taksi yolcuyu alıyor.New York caddelerinde gezenlerin taksi çağırması için oldukça basit bir yöntem geliştirildi. Akıllı telefon uygulamasıyla, beş blokluk bir alandaki taksi, uygulama üzerinden çağtı yapan yolcuya yönlendiriliyor.

ZabKab isimli uygulamanın kurucu ortaklarından Martin Heikel, projenin iş ortağı Ben Millspaugh’un ihtiyacı olduğu sırada asla taksi bulamaması üzerine geliştirildiğini belirtti.

Verilen bilgilere göre şimdiden 13 binden fazla taksi şoförü uygulamayı indirerek çalışmaya başladı. Uygulama için yolcuların kullanımından ücret alınmazken, sürücüler aylık 14.95 dolar ya da altı aylık abonelikle ayda 9.95 ödeyerek uygulamaya sahip olabiliyor.

İstanbul gibi büyük bir şehirde de benzer bir uygulamaya ihtiyaç duyulduğu kesin. Uygulamanın detayları için http://www.zabkab.com/ adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun