Mobil 10 KASIM 2015 / 15:03

Yeni nesil anket ve bilgi araştırma platformu "Sorwe"

Piyasaya sürülecek yeni bir hizmet, ürün veya var olan durum hakkında pazar araştırması yapmayı daha hızlı ve daha az maliyetli kılan, Türkiye’nin yeni nesil mobil araştırma platformu Sorwe, 10 Kasım Salı günü duyuruldu.

Doğru tüketici ve hedef kitleye ulaşmak isteyen şirket ve markaların ihtiyacından doğan Sorwe’yi, Sorwe CEO’su Emrah Ertürk çalıştığı şirketin ihtiyaçlarından yola çıkarak hayata geçirdi. 

Markaların araştırma yaptırırken öğrenmeleri gereken şeyin müşterilerin davranış değişiklikleri olduğunu vurgulayan Ertürk, Sorwe’nin altyapısının buna imkân verdiğini belirterek; “Sorwe üzerinden yapılan pazar araştırmaları ve anketlere verilen yanıtlarla tüketicinin davranış öngörülerini ölçebiliyoruz” diyor.

Şirketlerin pazarlama çalışmalarında kullanabilecekleri bir yazılım olan Sorwe üzerinden, piyasaya yeni sürülecek bir ürün sorularak, hızlıca yanıt alınabiliyor. Araştırma şirketi üzerinden bir anket çalışması gerçekleştirmenin yüksek meblağlara mal olduğu belirtilirken; Sorwe ile daha ucuza ve hızlı olacağı belirtiliyor.  

Mobil araştırma platformu Sorwe’nin Android ve IOS cihazlara indirilerek kullanıldığını söyleyen Ertürk şöyle devam ediyor: “Yapılan uluslararası araştırmalar gösteriyor ki, iş modelleri hızla dijitale kaydığı gibi dijital dünyada her geçen gün mobile doğru yol alıyor. Artık maddi ve sosyal tüm gereksinimlerimizi elimizdeki akıllı, dokunmatik mobil cihazlardan gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle yeni nesil bir bilgi, kazanç ve sosyal platform olarak tasarlanan Sorwe’nin de mobilde ve hayatımızın tam içinde olması gerekiyordu. Biz de markaların, şirketlerin ihtiyaç duyduğu pazar araştırmaları, anketleri mobil cihazlara taşıdık. Markamız belki de Türkiye’den çıkacak ilk dünya markası olacak, global boyutlara ulaşacak ticari bir yatırım.”

Sorular belli bir hedef kitleye yöneltilebiliyor

Yeni nesil anket ve bilgi platformu olan Sorwe’de anket sorularını yanıtlamak için kullanıcıların sisteme üye olması gerekiyor. Sorwe kullanıcıları ne kadar çok soruya yanıt verirse, o kadar çok puan kazanıyor.  Ayrıca sorular tüm Sorwe kullanıcılarına yöneltilebildiği gibi filtrelenmiş şekilde belli profildeki hedef kitleye de yöneltilebiliyor. Sonuçlar ise istatistiki olarak değerlendirilmiş toplu bir analiz şeklinde saniyeler içerisinde iletiliyor.

Ertürk sistemi şöyle anlatıyor; “Sorwe’de iki tip soru var. İlki herkesin genel ortama sorduğu sorular… Diğeri ise belli bir amaçla belli bir kitleye sorulan sponsorlu sorular. Sponsorlu soruları yanıtlayan Sorwe'ciler puan yani ödül kazanıyor. Sistem içinde kazanılan puanlar yine sistem içinde harcanabiliyor. Harcama soru sormak ya da anket yaptırmak şeklinde olabiliyor. Paralar birikip en az 100 TL’ye ulaştığında kullanıcının hesabına yatırılıyor."
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun