Mobil 11 MART 2012 / 21:20

Yeni iPad için Turkcell ön sipariş toplayacak

Yeni iPad için Turkcell ön sipariş toplayacak

Yeni iPad'i Türkiye'ye getireceğini açıklayan ilk operatör olan operatör, henüz fiyat ve tarih vermediği ürün için ön siparişlerin yakında toplanmaya başlanacağını duyurdu.

Turkcell, Apple’ın ABD'nin San Fransisco kentinde tanıtımını yaptığı, merakla beklenen son tableti ‘Yeni iPad’i önümüzdeki dönem içinde müşterileriyle buluşturacağını açıkladı.

Wi-Fi ve 4G/LTE’li Yeni iPad, DC-HSPA+ teknolojisine uyumlu. iPad2’ye göre 3G’de 6 kat daha hızlı bağlantı yapabilen Yeni iPad, böylelikle piyasadaki en hızlı tablet olma iddiasını taşıyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, tüm Türkiye’de Turkcell’liler Çift Taşıyıcı (Dual Carrier) teknolojisinin desteklediği 3G ile iPad’i 43.2 Mbps’a varan hızla kullanabilecek. Ayrıca açıklamada, Turkcell3G şebekesinin yüzde 99.1’inin Çift Taşıyıcı teknolojisiyle uyumlu olduğu belirtildi.

4G için ülkemizde henüz belirlenmiş bir tarih olmadığı için operatörlerin yüksek bağlantı hızlarını sağlayabilmek için farklı yöntemlere başvurdukları görülüyor.

Ön sipariş alınacak

Turkcell önümüzdeki günlerde, ‘Yeni iPad’ ile tanışmak için sabırsızlanan teknoloji tutkunları için ön sipariş toplayacağını duyurdu. Ancak konuyla ilgili kesin bir tarih verilmedi. Ön sipariş için Turkcell müşterilerinin www.turkcell.com.tr ya da Turkcell Çağrı Merkezi’ni kullanabileceği belirtildi.

Yeni iPad ile ilgili merak ettiklerinizi http://www.btnet.com.tr/45884-yeni-ipad-16-mart%E2%80%99ta-piyasaya-cikiyor.html adresinde bulabilirsiniz.