Mobil 02 EKİM 2012 / 10:12

Yeni iOS 6 iPhone 4 ve 4S telefonların pilini mi yiyor?

Yeni işletim sistemini yükleyen 4 ve 4S kullanıcılarından gelen yüzlerce mesajda telefonun şarjının hiçbir işlem yapmadan yarı yarıya azaldığı bildirildi.Harita fiyaskosu, Passbook’a limitli erişim ve App Store’un yeniden tasarlanmasıyla uygulamaların daha zor keşfedilmesi nedeniyle Apple’ın yeni işletim sistemi çokça eleştirildi. Ancak bu kez ortaya çıkan problem Apple’ın başını daha çok ağrıtabilir.

MacObserver’da yer alan habere göre, yeni işletim sistemi iOS 6’yı telefonlarına yükleyen iPhone 4 ve iPhone 4S kullanıcılar, Apple’ın resmi tartışma forumunu topa tuttu. Yüzlerce mesaj gönderen kullanıcıların ortak şikayeti, iOS 6 güncellemesinden sonra yüzde 100 görünen şarjın birkaç saat içinde hiç kullanmadan yüzde 50’nin altına düşmesi oldu.

Bazı kullanıcıların Maps ve Passbook uygulamalarının kullanılmaması ve konum bazlı servislerin kapatılmasının geçici olarak çözüm sağlayabileceğini önermesi dikkat çekti. Yeni iOS güncellemesiyle pil sorunlarının ortaya çıkması çok da alışık olunmayan bir durum.

Tartışmaları https://discussions.apple.com/thread/4317941?start=0&tstart=0 adresinden takip edebilirsiniz.