Mobil 03 AĞUSTOS 2012 / 17:09

Yeni Galaxy Note 29 Ağustos’ta tanıtılacak

Yeni Galaxy Note 29 Ağustos’ta tanıtılacak

Samsung’un dev akıllı telefonu Galaxy Note’un yeni sürümü -iPhone'un çıkış tarihinden iki hafta önce- 29 Ağustos’ta Berlin’de düzenlenecek etkinlikte vitrine çıkacak.Samsung’un tablet ve akıllı telefon arasında yeni bir sınıf gibi piyasaya sunduğu Galaxy Note’un yeni sürümü, yeni nesil iPhone’un beklenen çıkış tarihinden iki hafta önce Berlin’de tanıtılacak.

Apple ile önemli bir rekabete giren Samsung, Galaxy S serisi ile iPhone’a kafa tutarken, Galaxy Note sürümüyle de farklı bir kesime hitap ediyor. Yapılan açıklamada, “29 Ağustos’ta Berlin’de düzenlenecek Samsung Mobile Unpacked etkinliğinde Galaxy Note’u tanıtmayı planlıyoruz” denildi.

Avrupa’nın en büyük tüketici elektronik ticaret fuarı olarak geçen IFA’dan iki gün önce gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılacak yeni nesil Note’un 5.5 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Güney Kore medyasına sızan bilgilerde, bir önceki sürüme göre biraz daha geniş ekrana sahip olacak cihazda, daha hızlı işlemci ve daha iyi bir kamera olacak.

Samsung geçtiğimiz yıl, üretim hacmine göre Apple’ı geride bırakarak dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumuna gelmişti. Güney Kore şirketi, akıllı telefonlardaki başarısını beşinci nesil iPhone’a karşı da korumak istiyor.

Mayıs ayında Galaxy S 3’ü piyasaya süren Samsung, Nisan ve Haziran aylarını kapsayan çeyrekte 50 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Apple aynı dönemde 26 milyon iPhone satışı gerçekleştirdi. Elbette Apple’ın hedefi en üst segmentte başarı sağlamak, ancak Samsung’un en üst sınıfta da rekabeti artırdığı görülüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun