Mobil 29 KASIM 2010 / 14:16

Yaşlanmak tarih mi oluyor?

Araştırmacılar yapılan deneyler sonucu yaşlı farelerin vücudunu yeniden canlandırmayı başardı.

Araştırmacılar yapılan deneyler sonucu yaşlı farelerin vücudunu yeniden canlandırmayı başardı.


The Guardian haberine göre Harvard Medical School araştırmacılarının yaşlı fareler üzerinde yaptığı yaşlanma süreciyle ilgili deneyler pek çok yeni gelişmeyi beraberinde getirecek. Yaşlı ve güçsüz laboratuvar fareleri üzerinde yapılan incelemelerde bilim insanları fareleri sağlıklı hayvanlara dönüştürmeyi başardı.

Yaşlanma sürecini durdurmakla kalmayıp bizzat hayvanları gençleştirmeyi başaran araştırmacılar, bu sonucu beklemediklerini ve kendileri için de sürpriz olduğunu vurguladılar. Araştırma en azından yaşlanmayı yavaşlatmak için umut vaat ederken, bilim insanları benzer sürecin seçilen organlara da uygulanabileceğini söylüyor.

Haberin detaylarını bu adreste okumanız mümkün.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun