Mobil 05 EYLÜL 2012 / 17:42

Xperia tipo Türkiye'de 499 liraya satışa sunuldu

Sony Xperia akıllı telefon serisinin yeni modeli Xperia tipo, tüketicilerle buluşuyor. Sony'nin akıllı telefondaki amiral gemisi Xperia serisinin yeni üyesi 499 liradan satışa sunuldu.Sony'nin düşük fiyatla kullanıcılara özel bir telefon sunma hedefinin ürünü Xperia tipo, entegre "fizy" uygulamasına sahip. Telefon özellikle, ilk kez akıllı telefon kullanacak tüketicileri, en kolay şekilde akıllı telefon dünyasıyla tanıştırıyor.

Sony Mobile Communications Türkiye, Yunanistan ve İsrail Pazarlama Direktörü Aysun Şabanlı, “Yeni Xperia tipo, fonksiyonel telefon olarak adlandırılan temel telefon yetenekleri ile kısıtlı cep telefonundan ilk defa akıllı telefona geçen kullanıcılar için geliştirildi” dedi.

Ice Cream Sandwich olarak da bilinen Android 4.0’a sahip yeni Xperia tipo, Türkiye’de beyaz ve siyah renk seçenekleriyle satışa satışa sunuldu. Turkcell İletişim Merkezleri’nde ve Turkcell’in anlaşmalı olduğu zincir mağazalarda satışa sunulan Xperia tipo ile 3 ay boyunca 250MB internet kullanımı ve sınırsız Facebook deneyimi ücretsiz olarak geliyor.


Xperia™ tipo’nun başlıca özellikleri:

• Özellikler: 103x57x13 mm / Ağırlık: 99,4 gram, Google Android™ 4.0 işletim sistemi, 800 MHz Qualcomm Snapdragon™ MSM7225AA işlemci

• Pil ömrü: Pil – 1500 mAh tipik, 1460 mAh minimum; GSM konuşma süresi – 5 saat (ortalama), GSM bekleme süresi: 470 saat (ortalama), UMTS konuşma süresi – 4,5 saat (ortalama), UMTS bekleme süresi – 545 saat (ortalama), müzik dinleme süresi 30 saat (ortalama), video izleme süresi – 3 saat (ortalama)

• Kamera Özellikleri: 3.2 megapiksel kamera, 4x dijital zum, mekan etiketleme, zamanlayıcı, webde paylaşma, dokunmatik yakalama, video kaydetme

• Müzik Özellikleri: Albüm kapağı düzenleme, Bluetooth™ stereo (A2DP), Playnow™, TrackID™ müzik tanıma, xLoud™ Deneyimi,

• Internet Özellikleri: Yer imleri, Google Play™, Google Voice™ arama, Street View, NeoReader™ barkod okuyucu, Pan&Zoom, Web tarayıcı (WebKit™)

• İletişim: Arama listesi, konferans görüşmesi, Facebook™ uygulaması, hoparlör

• Mesajlaşma: Sohbet, e-posta, Gmail™, el yazısı tanıma, anında mesajlaşma, resimli mesajlaşma (MMS), akıllı metin girişi, kısa mesaj (SMS)

• Eğlence: 3 boyutlu oyunlar, medya tarayıcı, harekete duyarlı oyunlar, radyo, Sony Entertainment Network, video aktarımı, YouTube
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun