Mobil 30 NİSAN 2012 / 09:27

Wozniak: "Lumia 900, Android'lerden daha iyi"

Apple'ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak, Windows işletim sistemi bulunan Nokia Lumia 900 akıllı telefonun, Android'lere kıyasla çok daha etkileyici olduğunu açıkladı.Nokia'nın son yıllarda zor zamanlar geçirdiği biliniyor. Gelişmekte olan pazarlardaki payını dahi Samsung'a kaptıran Fin şirket, Microsoft ile yaptığı işbirliğine neredeyse tüm geleceğini bağlamış durumda.

Apple'ın kurucularından biri olan ve teknoloji konusunda tüm dünyaya ilham veren kişilerin başında gelen Steve Wozniak, Nokia'nın Lumia 900 modelini satın aldığını Twitter hesabından duyurdu. Ayrıca Wozniak kısa süre sonra telefon ve işletim sistemiyle ilgili fikirlerini dile getirdi.

Teknoloji gurusuna göre, Microsoft'un mobil işletim sistemi Android'e kıyasla rakipsiz görünüyor. Wozniak, "Android'e kıyasla kesinlikle favorim Windows Phone. Kullanıcı deneyimine bayıldım ve her yere Windows Phone'umu taşıyacağım" ifadelerini kullandı.

Windows Phone işletim sisteminin görünüş ve operasyonel anlamda çekici olduğunu vurgulayan Wozniak, "Bana kalırsa, kullanıcı arayüzü çok iyi.  Microsoft, Apple'dan birini işe almış ve kullanıcı arayüzü ile görünüm konusuna oldukça para yatırmış gibi görünüyor" dedi.

Nokia'nın durumu konusunda pek fikir beyan etmeyen Wozniak, Windows Phone'un kesinlikle Android ve iOS arasında yer alacağına inandığını vurguladı. Bu arada Wozniak'ın Twitter hesabından yaptığı duyuru sonrasında Nokia CEO'su Stephen Elop, "Nokia Lumia 900 ailesine hoş geldin" şeklinde cevap verdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun