Mobil 22 KASIM 2011 / 12:38

Windows tabanlı Nokia Lumia telefon alır mısınız?

Windows tabanlı Nokia Lumia telefon alır mısınız?

Son zamanlarda Windows Phone tercihi ile Nokia’nın önemli bir iş yaptığı üzerinde duruluyor, uzmanlar cihazın piyasada tutulma ihtimalini tartışıyor. Peki, siz Windows tabanlı Nokia alır mısınız?Microsoft ve Nokia son dönemde teknoloji dünyasında gerileyen imajlarını bir araya gelerek düzeltmeye çalışıyor. İki dev şirket mobil pazarda bekledikleri pazar payını bulabilmek için güçlerini birleştiriyor.

Symbian’dan vazgeçen Nokia ilk Windows tabanlı telefonu Lumia 800’ü piyasaya sürdüğü açıkladı. Peki, siz bu telefonu alır mısınız? Bu soruyu Forbes’dan Eric Savitz Bernstein Araştırma Şirketi’nden Pierre Ferragu’ya sordu.

Ferragu, yeni telefonun geçtiğimiz yıl Nokia’nın en önemli telefonu olarak piyasaya sürülen ancak hayal kırıklığı satış rakamları elde eden N8 serisine benzemesinden endişe ediyor.

“Nokia’nın yeni telefonunun en üst düzey kullanıcılar için yeterli inovasyonu sağladığına inanmıyorum. İkinci olarak Lumia telefonların fiyat olarak da yeterince rekabetçi olmadığını düşünüyorum.”Üçüncü olarak ekonomik göstergelerin önümüzdeki yıl kötüye gideceğini göstermesine işaret eden Ferragu, “Bu nedenle Windows’un Android ve iOS’tan pazar payı almasının zor olacağı fikrindeyim. Dördüncü olarak da geçen 12 ay süresince Windows işletim sisteminin beklenen ilgiyi çekemeyerek Nokia markasına anlamlı bir fark kazandıramamış olduğu görülüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Bize kalırsa da Nokia ve Microsoft'un işi zor görünüyor. Yine de tasarım ve ana menüdeki kullanım rahatlığına bakıldığında, yeterli geliştirmelerle iyi bir pazar payı elde edilebilir.
YORUMLAR
veli 13 ARALIK 2011 / 10:15 0 0
değil windowslu telefonunu su an hiç bir telini almam nokianın taki androidli bi telefon çıkarana kdr.ben bu nokiadaki inadi anlamış değilim...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun