Mobil 04 TEMMUZ 2011 / 17:49

Windows Phone 2012’e şahlanacak

Android ve iPhone’un işletim sistemi iOS’un baskın olduğu pazarda Microsoft’un hedefi 2012’de yüzde 17.Microsoft’un, beklenenden oldukça geç bir şekilde piyasaya çıkmasına rağmen hızlı yükselişini sürdüren işletim sistemi Windows Phone’un önümüzdeki yıl şaha kalkması bekleniyor. Sözü geçen hedef yüzde 17’lik pazar payı ve 25 bin uygulama.

Aralık ayında sadece 4 bin uygulamaya sahip olan işletim sistemi geçtiğimiz dönemde geliştiricilerin yoğun ilgisi sayesinde bu rakamı katladı ve Mayıs sonunda 18 bin rakamına ulaştı. Gelişmeye rağmen hala Android ve iOS’un çok gerisinde kalan Phone’un 2012 yılında 25 bin uygulamaya sahip olması bekleniyor.

Analistler Windows Phone’un gelişiminden çok memnun. Henüz gidecek çok yolu olmasına rağmen işletim sistemi birçok telefonda hayat buluyor. Çeşitli markalarda 500 TL altında bu işletim sistemine sahip iyi bir telefon bulabilmek mümkün.

Windows Phone’dan beklenen büyümeyle ulaşılması planlanan yüzde 17 karşısında Android ve iOS’un da sırasıyla yüzde 2 ve 1 oranında büyüyeceği öngörülüyor. Symbian ve Blackberry’yi ise önümüzdeki yıl tahmin edeceğiniz gibi düşüş bekliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun