Mobil 31 EKİM 2012 / 14:57

Windows 8'li HTC telefonlar Türkiye'de satışa sunuluyor

Windows 8'li HTC telefonlar Türkiye'de satışa sunuluyor

Yeni HTC Windows Phone 8X ve 8S telefonlar Türkiye’de satışa sunuluyor. HTC Windows 8X 5 Kasım'da 1.599 TL'den piyasaya sürülürken, HTC Windows 8S'in 1.000 TL altındaki fiyat etiketiyle Aralık ayında tüketicilerle buluşması bekleniyor. Mobil cihaz ve akıllı telefon üreticisi HTC, kısa bir süre önce New York’ta Microsoft ile beraber gerçekleştirdiği küresel tanıtımın ardından yeni Windows 8 işletim sistemine sahip telefonlarını Türkiye’de de tanıttı.

İlk Microsoft imzalı Windows 8 telefonları olan Windows Phone 8X ve 8S by HTC, Kasım ayı itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Farklı renk alternatifleriyle kullanıcıların beğenisine sunulan yeni akıllı telefonlarda Windows Phone 8 işletim sistemi, ikonik tasarım, BeatsAudio ile stüdyo kalitesinde ses ve nitelikli kamera yer alıyor.

İlk parti Türkiye'ye geldi

Windows Phone 8X ve 8S by HTC’nin Türk tüketicileri için satışa çıkacak ilk Windows telefonlar olduğunu belirten HTC Güneydoğu Avrupa Executive Direktörü Nikitas Glykas, Türkiye'ye gelen ürünlerin dünya genelinde dağıtılan ilk ürünler olduğunu ve bunun şirketin Türkiye'ye verdiği önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti. Glykas, şunları söyledi:

“Microsoft için büyük önem taşıyan Windows platformuna sahip bu iki modelimizi müşterilerimize sunmaktan gurur duyuyoruz. Bugünden sonra akıllı telefon pazarında yeni bir dönem başlıyor. HTC kullanıcıları Windows 8 platformunu da HTC marka cihazlarda deneyimleme şansı bulacak. Microsoft ve HTC’nin ortak çalışması sonucunda sizlere sunulan Windows Phone 8X ve 8S by HTC, Avea, Turkcell, Vodafone ve diğer tüm HTC satış noktalarından temin edilebilecek.”

Telefonlarlara dair izlenimlerimizi daha önce sizlerle şu haberimizde paylaşmıştık.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun