Mobil 22 OCAK 2015 / 13:52

WhatsApp bilgisayarlara geçiş yaptı

Mobil anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık masaüstü bilgisayarlarda da kullanılabilecek. Apple'ın getirdiği kısıtlamalar sebebiyle iOS kullanıcılarının yararlanamayacağı yeni uygulamadan Android, BlackBerry ve Windows kullanıcıları tüm WhatsApp görüşmelerini kişisel bilgisayarlarına da taşıyabilecekler. Bugün yayınlanan uygulamayla beraber Android, Blackberry ve Windows kullanıcıları WhatsApp mesajlaşmalarını web ve mobil arasında kesintisiz olarak sürdürebilecekler. iOS kullanıcıları ise Apple'ın kısıtlamalı sistemi sebebiyle WhatsApp kullanımlarına mobil ortamda devam edebilecekler.

WhatsApp, web sürümü için ayrıca bir uygulama geliştirmek yerine "yansıtma" modelini uygulamayı tercih etmiş. Kullanıcıların WhatsApp web sürümünü kullanabilmeleri için uygulamayı telefonlarında aktif hala getirmeleri gerekiyor. Yani uygulama bir nevi uzaktan masaüstü işlevi görüyor.

Zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiren WhatsApp kullanıcıları için oldukça verimli olacak uygulama sayesinde, kullanıcılar WhatsApp mobil sürümü üzerinde gerçekleştirdikleri bütün işlemleri gerçekleştirebilecekler. Tabi uygulamadan Apple'ın kullanıcıların faydalanamayacağını tekrar hatırlamakta fayda var.

Uygulamanın işleyişinden söz edersek, kullanıcılar WhatsApp web uygulamasından faydalanabilmeleri için Google Chrome tarayıcısını kullanmaları gerekiyor. Google Chrome tarayıcısı üzerinden https://web.whatsapp.com/ adresine girecek kullanıcılar, gösterilen QR kodu WhatsApp uygulaması içerisinden telefona okutuyorlar. Bu sayede WhatsApp web uygulaması, akıllı telefonla eşleşiyor ve kullanıcılar sohbetlerine web üzerinden devam edebiliyorlar.

Son bir hatırlatma; kullanıcıların uygulamayı sorun bir şekilde kullanabilmeleri için mobil cihazlarındaki WhatsApp uygulamalarını son sürüme güncellemeleri gerekiyor.
YORUMLAR
ali gel 22 OCAK 2015 / 19:13 0 0
Telefonda whatsapp açık olup nete bağlı olmadan çalışmıyor. ne anladık?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun