Mobil 28 MAYIS 2013 / 12:30

WeChat 50 milyona ulaştı

Türkiye pazarına Nisan ayında sunulan WeChat, 50 milyon kullanıcıya ulaştı.“Mobil iletişimin yeni yolu” sloganıyla Nisan 2013 itibariyle Türkiye pazarına da sunulan mobil sosyal iletişim uygulaması WeChat, Çin dışındaki uluslararası pazarda 50 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Uluslararası pazar için geliştirilen WeChat, kullanıcılara dünyanın dört bir yanından dostları ile iletişim kurmanın yaratıcı bir yolunu sunuyor. WeChat, aralarında Endonezya, Malezya, Meksika ve Filipinler’in de bulunduğu birçok pazarda Apple App Store ve Google Play üzerinde en çok indirilen uygulama olarak listelerin en üstünde yer aldı.

Çin topraklarındaki kullanıcılar için tasarlanan kardeş ürünler WeCha ve Weixin de, kayıtlı kullanıcı hesaplarının sayısının bu yıl 15 Ocak’ta 300 milyonu aşması ile bir kilometre taşını aştığını açıklamıştı. Mart ayının sonunda, WeChat ve Weixin’in toplam aylık aktif kullanıcı sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 228 büyüme kaydederek 194,4 milyona ulaştı. 

Ücretsiz şekilde indirilen ve kullanılan WeChat ile kullanıcılar birbirlerine metin iletisi gönderebiliyor, bas-konuş özelliği ile sesli mesajlar iletebiliyor, görüntülü sohbet yapabiliyor ve fotoğraf, müzik, video paylaşabiliyorlar. Uygulama, Android, BlackBerry, iOS, Symbian ve Windows Phone işletim sistemlerinin de aralarında bulunduğu tüm akıllı telefon platformlarını destekliyor. WeChat aynı zamanda kullanıcıların sadece seçtikleri arkadaşları ile bilgi paylaşmasına imkân veren kapsamlı gizlilik ayarı özellikleri de sunuyor.

WeChat’in sunduğu başlıca özellikler

  • Anlar – Dostlarla fotoğraf, metin ve internet bağlantıları paylaşmayı sağlıyor.

  • Etrafa Bak – Sohbet etmek için etrafınızdaki insanları buluyor.

  • Şişedeki Mesaj – Bir şişeye metin iletisi veya sesli mesaj koyuyor, denize atıyor ve dünyanın herhangi bir yerinden kimin alacağını görmeyi bekliyorsunuz. Dünyanın dört bir yanından yeni insanlar ile tanışmanın eğlenceli bir yolunu sunuyor.

  • Resmi Hesaplar – Şirketler ve işyerleri için takipçileri ile etkileşim kurmakta kullanılabilecek bir özellik. “Resmi Hesaplar” sahipleri ve yazılım geliştiricilerin WeChat üzerinde uygulamalar geliştirmesine yardımcı olmak üzere ücretsiz SDK ve API da mevcut.

  • Web’de WeChat – Bilgisayar üzerinden diğer insanlarla sohbet etme imkanı veriyor.

ETİKETLER : wechat
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun