Mobil 27 NİSAN 2009 / 08:05

Warner Bros'dan Blu-ray'e teşvik

HD-DVD formatını artık bir yana bırakın. Warner Bros, 4.95 dolar karşılığında filmleri Blu-ray formatına dönüştürüyor.

HD-DVD formatını artık bir yana bırakın. Warner Bros, 4.95 dolar karşılığında filmleri Blu-ray formatına dönüştürüyor.


Warner Bros, Blu-ray ile Toshiba'nın HD-DVD formatının kalbine bıçak saplayalı neredeyse bir yılı geçti. Ancak ev sinema sistemi kullanıcılarının HD-DVD donanımlarından vazgeçip Blu-ray ortamına yönelmesi çok da kolay olmuyor. Bu geçiş sürecini hızlandırmak için Warner Bros yeni  Red2Blu adlı bir yükseltme programı sunuyor. Bu program sayesinde, Warner Bros HD-DVD disk sahipleri, disklerindeki içeriğin Blu-ray versiyonunu 4.95 dolar karşılığında satın alabilecek. Tek yapılması gereken orjinal HD-DVD kapağını göndermek. Sonrasında Blu-ray sürümleri dört - altı hafta içinde teslim ediliyor.


Ancak Red2Blu servisinde bazı kısıtlamalar bulunuyor. Örneğin, servis sadece Warner Bros çıkışlı filmler için geçerli. Kullanıcılar, Paramount veya Universal filmlerinin Blu-ray versiyonunu bu servis üzerinden alamıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun