Mobil 03 EKİM 2012 / 17:24

Vodafone ve PTT ortak kart çıkardı

Vodafone ve PTT ortak kart çıkardı

Vodafone ve PTT işbirliği ile 1 Kasım itibarıyla hayata geçirilen Cep Nakit Kart, abonelerin banka müşterisi olmadan PTT’nin sunduğu parasal hizmetleri mobil teknoloji ile bir araya getirerek kullanmalarına imkan sağlıyor.Vodafone Türkiye, PTT işbirliğiyle hayata geçirdiği ön ödemeli kart Cep Nakit ile abonelerin para transferi ve alışveriş işlemlerini banka müşterisi olmadan yapmalarına olanak sağlıyor. Vodafone Türkiye, mobil ödemenin yaygınlaşmasına ve bankacılık hizmetlerinden yararlanamayan kişilerin ihtiyaçlarına hizmet ediyor. Cep Nakit Kart, aynı zamanda Vodafone’nun Visa ile mobil ödemeler alanındaki küresel çapta anlaşmasının ilk somut adımını oluşturuyor.

Sistemi kullanmak için herhangi ekstra bir evrağa gerek bulunmuyor. Vodafone abonelerine özel olan Cep Nakit Kart, 1 Kasım itibarıyla tüketicilerin hizmetine sunulacak.

Sistemle neler yapılabiliyor?

Aboneler Cep Nakit Kart ile PTT şubelerine gitmeye gerek kalmaksızın istedikleri kişiye para gönderebiliyor ve Vodafone faturasız hatlara Cep Lira yükleyebiliyor. Aynı zamanda Cep Nakit Kart, ATM kartı gibi kullanılarak, Visa logolu tüm iş yerlerinden alışveriş yapıp ATM’lerden para çekilmesine olanak tanıyor.

Serpil Timuray: “Türkiye’deki en yaygın mobil finansal servisler ağını kuruyoruz”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Cep Nakit Kart’ın para transferi, alışveriş, Cep Lira yükleme işlemlerini her yerden kolayca ve güvenli bir biçimde yapabilmeyi sağlarken, finansal hizmetlerden faydalanamayan kesimler için de bu hizmetleri ulaşılabilir kıldığını belirterek şunları söyledi:

“Dünya Bankası verilerine göre, dünyada 2,5 milyar insan, başka bir deyişle her üç insandan biri, banka hesabı olmadığı için herhangi bir bankacılık işleminden faydalanamıyor. Ülkemizde ise bu rakamın 17 milyon kişi civarında olduğu görülmektedir. Mobil teknolojiler, finansal hizmetlerden yararlanamayan bu kesimlerin dünya ödeme sistemlerine kazandırılmasında, fırsat eşitliği yaratılmasında en önemli araç olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan mobil finansal servisler, bu işlemleri zaten aktif olarak kullanan kesimin ‘nakitsiz’ bir hayat tarzına geçişine de katkı sağlıyor. Mobil ödeme, yakın tarihte kredi kartının yaşattığı devrimin benzerini bugün yaşatıyor, alışveriş ve parasal tüm işlemleri baştan aşağı değiştiriyor.”

Banka kullanmayanlar için hizmet kanalı açılıyor

Vodafone olarak, mobil finansal hizmetler konusunda dünyanın farklı coğrafyalarında edindikleri bilgi birikimi ve tecrübeleri Türkiye’ye yansıttıklarını ve müşterilerinin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayacak, hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve hizmetler geliştirdiklerini ifade eden Serpil Timuray, şöyle devam etti:

“Cep Nakit Kart ile ülkemizdeki bankasız kesim için parasal işlem ihtiyaçlarını hesaplı, güvenli ve yaygın şekilde karşılayacak yeni bir hizmet kanalı açıyoruz. PTT’nin parasal hizmetler alanındaki yaygın hizmeti ile Vodafone’un mobil finansal hizmetler konusundaki birikimini birleştiriyor ve Cep Nakit Kart’ı müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu ön ödemeli kart sayesinde PTT’nin halihazırda 290 milyon parasal işlem sayısına ulaşmış finansal hizmetlerini mobil halde sunarak, milyonlarca kullanıcının hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz.”

Timuray, “Vodafone ve PTT bir araya gelerek Türkiye’nin en yaygın ve en erişilebilir mobil parasal hizmet ağını kurmuş olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun