Mobil 15 ŞUBAT 2012 / 13:05

Vodafone'un 180 mühendisi fatura kontrolünü aboneye devretmek için 10 ay çalıştı

Vodafone mühendisleri kontrolü aboneye devretti

Vodafone, faturalı ve faturasız hatlardan sonra yeni nesil akıllı ödeme sistemini de abonelerinin hizmetine sundu. Vodafone grup şirketi Oksijen Ar-Ge ve Vodafone Teknoloji mühendisleri tarafından geliştirilen yenilikçi ödeme sistemi, faturalı ve faturasız tarifelerin en avantajlı yönlerini bir araya getiriyor. Vodafone Türkiye, Oksijen Ar-Ge ve Vodafone Teknoloji mühendislerinin faturalı ve faturasız hatlardan sonra üçüncü bir tür olarak geliştirdiği Hesabını Bilen Hatlar hizmetini kullanıma sundu.

Faturalı ve faturasız hatların en avantajlı yönlerini bir araya getiren “Vodafone Hesabını Bilen Hatlar”, klasik faturalı hatların aksine anında ve gerçek zamanlı kontrol olanağını Vodafone Türkiye müşterilerinin beğenisine sunarak harcamalarda kontrolü tamamen müşteriye bırakıyor. Yeni ödeme yöntemi faturasız hat kullanıcılarını TL yükleme zahmetinden, faturalı hat kullanıcılarını ise fatura sürprizlerinden kurtarıyor.

Vodafone Türkiye Bireysel Müşterilerden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, konuyla ilgili düzenlenen toplantıda abonelere yeni nesil akıllı ödeme sistemini sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayarak şunları söyledi:

"Tüketicilerin talep ve beklentilerini yakından izliyor, küresel bilgi birikimimiz ve güçlü teknoloji ve AR-GE yatırımlarımızın yardımıyla müşterilerimize değer yaratan çözümler üretiyoruz. Tüketici odaklı bu yaklaşımımızın son ürünü ise ‘Hesabını Bilen Hatlar’ oldu. Hesabını Bilen Hatlar’la sunduğumuz ödeme sisteminin geliştirilme süreci toplam 180 mühendisimizin, 1.750 iş günü çalışmasıyla 10 ayda tamamlandı."

Öğüt, sistemin faydalarını şöyle özetledi: "Yaptığımız araştırmalara göre, faturasız hat kullanıcıları TL yüklemeyi zahmetli buluyor. Faturalı hat sahipleriyse beklemedikleri yüksek miktarlarla ortaya çıkan fatura şokundan şikâyet ediyorlar. Bu sorunu çözmek üzere 'Hesabını Bilen Hatlar' Vodafone’un sunmaya odaklandığı 'Yeni Nesil Akıllı Ödeme Sistemleri'nin Türkiye’deki ilk örneğidir. Bu örnek, abonelerimize harcamaları üzerinde tam anlamıyla kontrol sağlıyor.”

Faturalı hatlarda gerçek zamanlı ücretlendirme yapılabiliyor

'Hesabını Bilen Tarifeler'de paketlerinin tamamını kullanan müşterilerin hatları, kendileri limitlerini artırmadıkları takdirde, bir sonraki fatura dönemine kadar yalnızca dışarıdan gelen arama ve mesajlara açık olacak şekilde kalıyor. Böylece paketi bittiğinde kullanıma devam etme kararı tamamen kullanıcının insiyatifinde oluyor ve fatura şoku tarihe karışıyor.

Kullanımlarına devam etmek isteyen müşterilerin tek yapmaları gereken, 7999’a EKLE yazıp ücretsiz SMS göndermek. Vodafone aboneleri, bu şekilde hatlarına tanımlanacak 5 TL’lik Ek Paket ile ses, SMS ve internet iletişim ihtiyaçlarını esnek şekilde karşılamaya devam ediyorlar ve bu paketi istedikleri kadar alabiliyorlar.

Pakette ne kadar hizmet kaldığı istenildiği anda öğreniliyor

Müşterilerine faturalı bir tarifede ilk kez anlık paket sorgulama avantajı sunan Hesabını Bilen Tarifeler’de, *7999#’yi ücretsiz arayan aboneler, paketlerinde kaç dakika, kısa mesaj ve internet kullanımı kaldığını gecikmesiz, gerçek zamanlı olarak öğrenebiliyorlar.

Paketi bittiğinde müşterilerine ücretsiz bir SMS ile Ek Paket alma avantajı sağlayan bu tarifede, isteyen müşteriler faturasız hatlarda olduğu gibi Cep Lira yükleme alternatifine de sahip oluyor. Faturalarında Ek Paket tutarı kadar bile ilave bir ücret görmek istemeyen aboneler, tüm faturasız yükleme kanallarından Cep Lira yükleyebiliyorlar.

Faturalı ve faturasız hatların tüm avantajları tek tarifede

Faturasız tarifelerin kontrol avantajı ile faturalı hatların kullanım kolaylığını bir arada sunan Hesabını Bilen Tarifeler sayesinde Vodafone aboneleri kendi istekleri ile Ek Paket almadıkları veya Cep Lira yüklemedikleri sürece, aylık paketlerini kesinlikle aşmıyorlar. Üstelik istedikleri zaman ve anlık olarak paketlerinde kalan miktarı sorgulayarak, kullanımlarını tamamen kendileri kontrol edebiliyorlar.

Aylık sabit ücreti 15 TL ve 25 TL olmak üzere iki fiyat seçeneği ile pazara sunulan Hesabını Bilen Tarifeler, hem dakika hem mesaj hem de internet içerdiği için abonelerin iletişim ihtiyaçlarını tek bir paketle karşılamalarını mümkün kılıyor.

Bu pakettekilerden daha fazlasına ihtiyaç duyan aboneler, diledikleri takdirde ilave konuşma, mesaj veya internet paketleri de satın alabiliyorlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun