Mobil 21 ŞUBAT 2013 / 11:24

Vodafone Türkiye'nin "mobil ufkunu" Mobil Dünya Kongresi'nde ortaya koyacak

Vodafone Türkiye, 25-28 Şubat tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek ve ana teması “Mobil Ufuk” olarak belirlenen Mobil Dünya Kongresi’ne güçlü içerik ve dikkat çekici etkinlikler ile katılacak. Vodafone Grup CEO’su Vittorio Colao’nun ilk gün açılış konuşmacıları arasında yer aldığı kongrenin “Mobil Tarım” konulu panelinde Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Türkiye’den bir başarı hikâyesi olarak Vodafone Çiftçi Kulübü’nün sosyal iş modeli ve kazanımlarını katılımcılarla paylaşacak. Vodafone Türkiye ayrıca yeni işbirliklerini kongre kapsamında ilk kez açıklayacak. Vodafone Grubu ise, tüm dünyada telekomünikasyon sektörünün en yenilikçi projelerinin değerlendirildiği “2013 Global Mobile Awards” finalinde tam 5 dalda yarışacak.

Mobil Dünya Kongresi 2013’te Vodafone Grup CEO’su Vittorio Colao, ana konuşmacılar arasında yer alacak. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray ise “Taking Mobile Agriculture Innovation To Market” panelinde Türkiye’den bir başarı hikâyesi olarak Vodafone Çiftçi Kulübü’nün sosyal iş modeli ve kazanımlarını dünya kamuoyuna anlatacak. Vodafone Türkiye ayrıca Mobil Dünya Kongresi 2013 kapsamında yeni işbirliklerini ilk kez açıklayacak.

Mobil Dünya Kongresi 2013 kapsamında, mobil iletişim dünyasının en prestijli ödüllerinden 18. Global Mobil Ödülleri de sahiplerine verilecek. Vodafone Grup, 8 kategoride ve 37 dalda projelerin yarışacağı 18. Global Mobil Ödülleri’nde, “En İyi Mobil Sağlık Servisi”, “Otomotivde En iyi Mobil Servis”, “Akıllı Şehirler İçin En İyi Mobil İnovasyon”, “Tüketicinin Hayatını Kolaylaştıran En İyi Elektronik Cihaz” ve “Mobilin Acil Durumlarda En İyi Kullanımı” olmak üzere toplam 5 kategoride yarışacak.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bugün 6 milyar insanın birbiriyle bağlantılı yaşamasını sağlayan mobil teknolojiler, yalnızca iletişimi sağlamanın ötesinde, bilgiye erişimde fırsat eşitliği gibi toplumsal gelişim ve refah için çok değerli nimetleri insanlığın hizmetine sunarak toplumsal ve iş dinamiklerini baştan aşağı değiştiriyor. Eğitimden sağlığa, finanstan tarıma, devlet uygulamalarına mobil teknolojiler insanlığın önünde yepyeni ufuklar açıyor. Vodafone Türkiye olarak, çifte sorumluluk ilkesi doğrultusunda, ticari yatırımlarımız kadar sosyal sorumluluklarımızı da önemsiyor, ‘fırsat eşitliği’ anlayışıyla faaliyetlerimizle ekonomik ve toplumsal değer üretmeye odaklanıyoruz. Bu anlayışla 2009 yılında hayata geçirdiğimiz ve Grup CEO’muz Vittorio Colao’nun dünyaya örnek gösterdiği Vodafone Çiftçi Kulübü’nü, Türkiye'de stratejik segment olarak önceliklendirdiğmiz tarım çalışanlarına ve çiftçilere “sosyal bir iş modeli” olarak kurguladık. Sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya, özellikle de gelişmekte olan ülkelere örnek oluşturan sosyal bir iş modeli yaratarak, Vodafone Türkiye olarak bu iş modelimizle uluslararası arenada öncü bir konuma geldik. Vodafone Çiftçi Kulübü’yle elde ettiğimiz başarıları, dünya mobil iletişim sektörünün kalbinin attığı Mobil Dünya Kongresi’nde paylaşacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun