Mobil 04 ARALIK 2012 / 15:30

Vodafone Türkiye mobil kullanıcı sayısını artırmak istiyor

Vodafone mobilde yeni fırsatları paylaştı

Vodafone Türkiye, kullanıcı sayısı hızla artmasına karşın yeterli görmediği mobil kullanıcı sayısını, yeni internet kampanyası ve cihazlarıyla artırmayı amaçlıyor. 

Mobil internet kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen şirket, bu bağlamda ilk olarak "Süper İnternet" paketlerini kullanıcılara sunuyor. Bu tarifelerle birlikte kotasını dolduran aboneler, haftalık veya günlük ek paket satın alarak kullanıma devam edebiliyorlar. Tarifelerin en dikkat çekici noktası ise, tarifelerin kotası dolduğu zaman duruyor olması, böylece tutarını aşmıyor.

Bunun yanı sıra “herkese tablet” vizyonuyla hareket eden şirket, Vodafone Smart Tab 10’dan sonra iki tableti daha piyasaya sürüyor. Lenovo'nun ürettiği Vodafone Smart Tab II, 7 ve 10 inçlik iki farklı boyutuyla günde 1 liradan başlayan fiyatlarla kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Yeni Süper Internet Tarifeleri

Yeni tarifeler, paket tutarını aşmıyor ve kotası dolunca duruyor. Daha çok kullanıcılara mobil internet alışkanlığı kazandırmaya yönelik tarifeler,10 MB’dan 1 GB’a kadar olan paketlerin kotası dolduğunda aboneler, haftalık veya günlük ek paket satın alabiliyor. İndirimli olarak sunulan paketlerin 100 MB mobil interneti 9 lira, 250 MB’ı 12 lira, 500 MB’ı 17  lira, 1 GB’ı da 21 liradan kullanıcılarla buluşuyor.

Mobil kullanıcı sayısı hızla artıyor

Konuyla ilgili konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, toplantıda yaptığı konuşmada iletişimin sabitten mobile kaydığını ve bugün toplam konuşmaların yüzde 9’unun sabit, yüzde 91’inin de mobil olduğunu belirtti. Toplam 19.3 milyon internet aboneliğinin 11.6 milyonu mobil abonelik olduğunu söyleyen Öğüt, Temmuz 2009’da sunulmaya başlanan 3G’den yararlanan abone sayısının, Eylül 2012’de 40 milyonu geçtiğinin altını çizdi.

Şirketin küresel birikimi ile mobil genişbant internette iddialı olduğunu vurgulayan Gökhan Öğüt, şöyle konuştu:
“Vodafone, dünyada en fazla 3G bağlantısına sahip operatör**. Vodafone, öncü bir telekomünikasyon şirketi olarak dünyada yeni nesil LTE teknolojisine yön veriyor. Türkiye’de de mobil internette liderliğe oynuyoruz. 2012-13 mali yılının Nisan-Eylül 2012 dönemine ait yarıyıl sonuçlarına göre, mobil internet gelirlerimiz geçen yılın aynı dönemine göre %101, data gelirlerimiz de %54 arttı. Şebeke ekipman sayımız üç yılda ikiye katlandı. 2009’dan 2012’nin ilk yarısına kadar yaklaşık 4 milyar TL yatırım yaptık. Vodafone Türkiye olarak faaliyetlerimizin ekseni ve odağımız müşteri deneyimini geliştirmek. Bu nedenle modern ve kaliteli teknolojiye sürekli yatırım yapıyor, altyapımızı yeniliyoruz. Her daim erişilebilirlik için sürekliliğe ve operasyonel mükemmelliğe odaklanıyoruz. Böylece; abonelerimizin yaklaşık %35’i mobil internet kullanıyor, her iki abonemizden biri 3G abonesi. 2010’da lanse ettiğimiz ‘Herkese Mobil İnternet’ stratejimiz çerçevesinde her ihtiyaca uygun mobil internet hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. ‘Herkese Mobil İnternet’i ulaştırma misyonuyla en ileri teknolojileri, akıllı kapsama kalitemiz ve uygun fiyatlı akıllı cihazlarla birleştirerek, ülkemizde sayısal uçurumun kapanması ve fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunmayı kurumsal sorumluluğumuzun bir parçası olarak görüyoruz”

Lenovo ortaklığıyla 7 ve 10 inçlik iki farklı boyutta Vodafone Smart Tab IIVodafone, Lenovo ile birlikte ürettiği 7 ve 10 inçlik Smart Tab II'lerle birlikte, mobil kullanıcı sayısında artış yakalamayı hedefliyor. İlk etapta sadece tarifelere ek olarak satılacak tabletlerin, perakende satışa ne zaman sunulacağı hakkında net bilgi verilmedi.

Tak-çıkar özelliğiyle birlikte dizüstü modele dönüşen 10 inçlik tablet, Android işletim sistemi 4.0 kullanıyor. 50 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleriyle satılacak cihaz, ilk 2 bin 500 kullanıcısına Lig TV yarı sezon maç izleme şansı tanıyor.

250 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleriyle satılacak lan 7 inçlik tablet, 10 inçlik modelde olduğu gibi Android 4.0 işletim sistemi kullanıyor.

Her iki model de Android'e gelecek güncellemelerden faydalanabilecek.

Smart Tab II - 10 inç- Birçok popüler uygulama ile birlikte Lig TV yarı sezon maç izleme keyfi ilk 2 bin 500 kullanıcıya ücretsiz

- 250 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleri

- 1280x800 ekran çözünürlüğü

- Android ICS 4.0 işletim sistemi

- 1.5 GHz çift çekirdekli işlemci

- 16 GB ‘lık dahili hafıza

- Çift kamera: arka kamerası 5 MP, ön kamerası 1.3 MP

- İnce ve hafif tasarım

- İsteğe bağlı abonelerin satın alabileceği klavye

- 10 saatlik pil ömrü

- 580 gram ağırlıkSmart Tab II - 7 inç-  250 MB, 1GB ve 4 GB’lık internet paketi teklifleri

-  1024x600 ekran çözünürlüğü

-  Android ICS 4.0 işletim sistemi

-  1.0 GHz tek çekirdekli işlemci

-  4 GB’lık dahili hafıza, isteğe bağlı olarak 8-16 GB’a yükseltilebilir

-  2 MP kamera

- Yaklaşık 5 saatlik pil ömrü

- 400 gram ağırlık

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun