Mobil 11 MAYIS 2011 / 10:49

Vodafone Facebook'u akıllı olmayan cep telefonlarına da ulaştıracak

Vodafone, abonelerinin Facebook’ta olan bitenden SMS ile haberdar olmasını sağlayan yeni servisini başlattı. Facebook SMS servisi, akıllı telefon kullanmayan Vodafone abonelerinin de Facebook sayfalarına kolayca erişebilmesine olanak tanıyor.

Vodafone, mobil internete uyumlu cep telefonu olmayan ya da ekranı çok küçük olduğu için mobil internet kullanamayan abonelerinin yararlanabileceği yeni bir servisi hizmete sundu. Vodafone aboneleri bundan böyle Facebook SMS servisiyle önceden belirlediği bildirimleri cep telefonuna SMS olarak ücretsiz alacak ve standart tarife ücretiyle SMS atarak ya da SMS paketlerinden kullanarak Facebook’taki durumunu güncelleyip, arkadaşlarına mesaj atabilecek.

Facebook SMS servisini kullanmak için gelişmiş ya da pahalı bir cep telefonu sahibi olmak gerekmiyor. Servis SMS alıp gönderebilen tüm cihazlarda kullanılabiliyor. Facebook SMS servisi kapsamında Facebook tarafından gönderilen SMS’lerden ücret alınmıyor. Facebook’a gönderilen SMS’ler ise abonelerin SMS tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyor.

Böylece Facebook SMS servisi tüm Vodafone aboneleri tarafından yüksek fiyat ya da cep telefonu uygunluğu kaygıları yaşamadan kolaylıkla kullanılabiliyor.

Servis nasıl kullanılıyor?

Vodafone abonelerinin servisi kullanmaya başlaması için önce SMS aktivasyonu yapması gerekiyor. SMS aktivasyonu Facebook üzerinden ya da cep telefonundan SMS gönderilerek başlatılıyor. Facebook SMS aktivasyonunu web sitesi üzerinden yapmak isteyen abonenin Facebook’ta Hesap > Hesap ayarları > Mobil seçeneklerini takip ederek ülkesini ve operatörünü seçmesi gerekiyor. Daha sonra sayfada belirtilen anahtar kelimeyi 3223’e kısa mesaj olarak göndererek aldığı mobil onay kodu web sitesindeki ilgili alana girildiğinde SMS aktivasyonu tamamlanmış oluyor.

SMS ile kayıt olmak isteyen aboneler, FB yazarak 3223’e SMS gönderdiklerinde aldıkları mobil onay kodunu Facebook web sitesinde Hesap > Hesap ayarları > Mobil sekmesindeki alana girerek aktivasyon işlemini gerçekleştirebiliyor.

Aboneler, Facebook SMS servisini aktifleştirdikten sonra durum güncellemelerini almak istedikleri arkadaşlarını ve SMS ile almak istedikleri bildirimleri seçerek servisi istedikleri şekilde kullanmaya başlayabiliyor.

Servisle ilgili detaylı bilgi ve ücretlendirme için bu adresi kullanabilirsiniz.
ETİKETLER : Facebook sms vodafone