Mobil 20 AĞUSTOS 2013 / 10:51

Vodafone Beşiktaş'a 145 milyon dolar ödeyecek

Yapılan anlaşmayla Beşiktaş'ın forma reklamı 5 yıl için, stat isim hakkı ise 15 yıl için Vodafone'a verildi.
Vodafone, Türkiye'deki varlığının uzun süreceğinin sinyalini veren bir anlaşma imzaladı. Beşiktaş ile yapılan anlaşmanın detayları Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirildi. Buna göre, önümüzdeki yıldan başlamak üzere Beşiktaş Futbol Takımı'nın göğüs reklamlarının 5 yıllık hakkı için 29 milyon dolar ödenecek. Ayrıca 15 yıl boyunca Beşiktaş'ın maçlarını oynayacağı stadının isim hakkı için 116 milyon dolar Vodafone'un bütçesinden çıkacak. Açıklamanın tamamı şu şekilde:
“Şirketimiz ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında 2014/2015 sezonundan başlamak üzere forma göğüs reklamı (ana sponsorluk) için 3+2 yıllık toplam 29 milyon Amerikan Doları tutarında anlaşma yapılmıştır. Ayrıca, hakim ortağımız Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ile Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. arasında sözleşme tarihinden itibaren başlamak üzere; reklam hakları, stadyum isim hakkı sponsorluğu ve stadyum teknoloji alt yapı yatırımı için 10+5 yıllık toplam 116 Milyon Amerikan Doları tutarında anlaşma yapılmıştır.”

Türkiye'nin ilk “akıllı stadyumu”

Vodafone ve Cisco, teknoloji konusunda güç birliği yaparak Beşiktaş'ın yeni stadyumunu Türkiye'nin ilk akıllı stadyumu haline getirecek. Avrupa ve Amerika'nın birçok yeni stadyumunda hayata geçirilen "StadiumVision" çözümü ve geniş mobil ve Wi-Fi ağıyla donatılacak Vodafone Arena, taraftarlara ve ziyaretçilere maç günleri unutulmaz bir dijital deneyim yaşatacak. Akıllı stadyum teknolojisiyle yüksek çözünürlüklü video ve dijital içerik, monitörler aracılığıyla stadyumun her bir noktasından taraftarlara iletilecek. Yüksek hızlı mobil ve Wi-Fi internet bağlantısı ile akıllı telefonlara stadyum içinde internet hizmeti, canlı maç yayını ve pozisyon tekrarları gibi bilgiler ulaştırılacak.

Akıllı stadyum Vodafone Arena'da farklı boyutlarda HD ekranlar, stadyumun çok sayıda noktasına yerleştirilecek. Bu ekranlar, taraftarların röportajları, canlı yayını, pozisyon tekrarlarını, istatistikleri, promosyonları ve o an oynanan diğer müsabaka sonuçlarını görmelerini sağlayacak.Tüm stat internete kavuşacak

Vodafone Arena'nın tamamı internet hizmeti veren mobil ve Wi-Fi bağlantı noktalarıyla donatılacak. Stadyum çapındaki bu internet ağı, taraftarların maç günlerinde internete kolayca girmesini, akıllı cihazlarıyla fotoğraf ve video çekip paylaşabilmelerini sağlayacak. Vodafone, akıllı telefonlar için geliştireceği "Beşiktaş Taraftar" uygulamasıyla, bir mobil stadyum portalı oluşturmayı hedefliyor. Bu uygulama, akıllı telefonlara ücretsiz yüklenerek, taraftarların kablosuz internete bağlanmasına olanak tanıyacak.

Özel içeriğin akıllı telefonlara iletilmesini ve maç içinde pozisyon tekrarlarının telefon ekranlarında izlenebilmesini sağlayacak. İstatistikler ve canlı maç skorları da Beşiktaş Taraftar uygulamasıyla cebe gelecek. Stadyumun yüksek hızlı internet ağı medya mensuplarının, kulüp çalışanlarının, hizmet sağlayıcıların ve davetlilerin iletişim ihtiyaçlarını karşılayacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun