Mobil 11 OCAK 2016 / 17:00

Vine'ın kurucusundan yeni mesajlaşma uygulaması Peach

Vine’ın kurucusu Dom Hoffmann ve ekibinin geliştirdiği Peach adlı mobil uygulama, 2016 yılının en popüler mesajlaşma uygulaması olmayı hedefliyor.

GSM oparetörlerinin SMS’leri ile iyice rekabeti arttıran mobil mesajlaşma uygulamaları son yıllarda inanılmaz yükselişe geçti.  Mesajlaşma uygulamaları arasında milyonlarca aktif kullanıcısı olan Whatsapp bir marka haline dönüşse bile, yeni uygulamaların sayısı hızla artıyor. Vine’ın kurucusu Dom Hoffmann’ın geliştirdiği Peach adlı mobil uygulama 2016 yılının en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olabilir.

Peach’de mikro blog platformu Twitter’da olduğu gibi herkesin bir kişisel duvarı bulunuyor. Kullanıcılar dilediği zaman bu duvara iletiler yazabiliyor ve kullanıcının arkadaş listesinde yer alan kişiler bu mesajları kronolojik olarak görebiliyor. Dom Hoffmann Peach’in popüler mesajlaşma uygulamalarından ayrılan önemli özelliklerinin olduğunu belirtiyor. ‘Sihirli sözlükler’ adını verdikleri bu özellik, servisin içerisinde yer alan kayıtlı kelimeleri kullandığınızda, konuyla ilgili detayların hızlıca gösterilmesini sağlıyor. Ekip şimdilik sadece ‘gif, here, goodmorning, goodnight, battery, weather, move, meetings, safari, dice, time, date, movie, tv, and game’ den oluşan kelimelerin sayısını arttırmayı hedefliyor.  Örneğin mesaj bölümüne ‘GIF’ yazdığınızda karşınıza 'Mevcut GIF’ler arasında’ seçeneği çıkıyor. Böylece uygulama hızlı bir ‘GIF’ seçebilme imkânı sunuyor.

Şimdilik yalnızca iOS platformu için geçerli olan Peach’in henüz Android sürümü bulunmuyor. Peach, popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp ya da mikro blog Twitter’ın önüne geçebilir mi bilinmez ancak oldukça yeni bir uygulama olmasına rağmen kullanıcılar yoğun bir ilgi gösteriyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun