Mobil 30 EYLÜL 2009 / 08:52

"Veri Merkezlerini Dönüştürün" toplantısı

29 Eylül'de gerçekleşen etkinlikte yeniliklerden bahsedildiği kadar sunucuların teknik özelliklerine de yer verildi.

29 Eylül'de gerçekleşen etkinlikte yeniliklerden bahsedildiği kadar sunucuların teknik özelliklerine de yer verildi.


Sun Microsystems tarafından Gantek Teknoloji ve Intel işbirliğinde "SANAL Altyapılar, GERÇEK Çözümler" sloganıyla düzenlenen toplantı Sun Microsystems Satış Müdürü Murad Özkan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Bu açılış konuşmasında, Açık Network Sistemleri ve Intel temelli x86 sunucu sistemlerinin teknik özelliklerinin yanı sıra yeniliklerden de bahsedildi. Sun Fire X4170, X4270, X4275 sunucularından ayrıntılı olarak bahsedildiği toplantıda, sunucuların az yer kaplaması ve sağladığı enerji verimliliğiyle iyi bir performans sunmasının altı vurgulandı. Toplantı Intel Türkiye İş Geliştirme müdürü Volga Şimşek'in sunumuyla devam etti ve Şimşek Intel Sanallaştırma ve Sunucu teknolojileri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Verilen mini kahve molasının ardından Hayat Bilgi Teknolojileri CEO'su Mustafa Karayer VMware Bulut Bilgi İşletim Sistemi ile VMware VSphere 4 hakkında bilgi verdi. VMware'in Sun Donanım Performansı ve Sistem Kurulum ve Yönetim Demosu ise Hayat Bilgileri Teknolojileri BT uzmanı Onur Vatandaş ve Murad Özkan tarafından değerlendirildi. Kapanış ise soru cevap şeklinde gerçekleşti.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun