Mobil 20 HAZİRAN 2011 / 14:37

Uygulama Önerisi: Tanıştığınız kişileri doğrudan Facebook’tan ekleyin

İsmini öğrenmek ya da dikkat çekmeye çalışmak yerine doğrudan ortamdaki kişilere Facebook’tan arkadaşlık talebi gönderebiliyorsunuz. Ayrıca iPhone sahiplerinin pena ile gitar çalması da artık mümkün.Yeni mobil uygulamayla hemen yakınınızda bulunan kişi ile Facebook’tan arkadaş olabiliyorsunuz. iTunes da iPhone kullanıcılarını bekleyen uygulamanın diğer sosyal paylaşım sitelerinde de çalışması bekleniyor.

Uygulama aslında Facebook kullanıcılarına bir buluşma odası sağlıyor. Uygulamayı telefonlarına yükleyen kullanıcılar istedikleri gösterecekleri bilgileri düzenleyebiliyor. Bu sayede bir toplantıda ya da bir organizasyonda tanıştığınız kişi Facebook’ta ayıklamaya çalışmak yerine doğrudan ekleyebiliyorsunuz.

Videoda sistemin nasıl çalıştığını görmek mümkün.

[vimeo]http://vimeo.com/24831131[/vimeo]

İkinci uygulama önerisi: iPhone’da penayla gitar çalın

Bir çoğumuz yalnız kaldığında “havada gitar” çalmıştır. Bu hayali daha gerçekçi bir hale getirmek için iPhone kullanıcılarına özel bir pena üretildi. Pena hareket algılayıcısına sahip ve iPhone’a bağlandığında havadan gitar çalınabiliyor. Bunun için yaklaşık 50 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

Bu eğlenceli uygulama için videoya göz atmanızı tavsiye ederiz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1ZrglVC1aMo[/youtube]
ETİKETLER : airguitarmove friendthem