Mobil 20 HAZİRAN 2011 / 14:37

Uygulama Önerisi: Tanıştığınız kişileri doğrudan Facebook’tan ekleyin

İsmini öğrenmek ya da dikkat çekmeye çalışmak yerine doğrudan ortamdaki kişilere Facebook’tan arkadaşlık talebi gönderebiliyorsunuz. Ayrıca iPhone sahiplerinin pena ile gitar çalması da artık mümkün.Yeni mobil uygulamayla hemen yakınınızda bulunan kişi ile Facebook’tan arkadaş olabiliyorsunuz. iTunes da iPhone kullanıcılarını bekleyen uygulamanın diğer sosyal paylaşım sitelerinde de çalışması bekleniyor.

Uygulama aslında Facebook kullanıcılarına bir buluşma odası sağlıyor. Uygulamayı telefonlarına yükleyen kullanıcılar istedikleri gösterecekleri bilgileri düzenleyebiliyor. Bu sayede bir toplantıda ya da bir organizasyonda tanıştığınız kişi Facebook’ta ayıklamaya çalışmak yerine doğrudan ekleyebiliyorsunuz.

Videoda sistemin nasıl çalıştığını görmek mümkün.

[vimeo]http://vimeo.com/24831131[/vimeo]

İkinci uygulama önerisi: iPhone’da penayla gitar çalın

Bir çoğumuz yalnız kaldığında “havada gitar” çalmıştır. Bu hayali daha gerçekçi bir hale getirmek için iPhone kullanıcılarına özel bir pena üretildi. Pena hareket algılayıcısına sahip ve iPhone’a bağlandığında havadan gitar çalınabiliyor. Bunun için yaklaşık 50 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

Bu eğlenceli uygulama için videoya göz atmanızı tavsiye ederiz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1ZrglVC1aMo[/youtube]
ETİKETLER : airguitarmove friendthem
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun