Mobil 16 OCAK 2013 / 12:41

Uygulama geliştiriciler "Project Glass" için toplanıyor

Uygulama geliştiriciler "Project Glass" için toplanıyor

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında Google tarafından tanıtılan “Project Glass”, artırılmış gerçekliği sağlayan teknolojisiyle, büyük merak uyandırmıştı. Google, uygulama geliştiricileri Project Glass için düzenleyeceği etkinliğe davet ederek, bu konuda önemli bir adım daha attı.Son dönemde Android platformunu uygulama bazında oldukça geliştiren Google, uygulama geliştiricileri bu defa da akıllı gözlük projesi için bir araya getiriyor. Bu doğrultuda, uygulama geliştiricileri San Francisco ve New York’ta gerçekleştireceği etkinliklerde buluşturacak olan şirket, uygulama geliştiricilere gönderdiği davetiyelerde, Glass’a göz atmaları isteğinde bulundu.

Etkinliklerle birlikte geliştiriciler Glass’ı deneme imkânı bulacakları gibi, API’ı da çok daha yakından tanıma fırsatı yakalayacaklar. Etkinliklerin ilk gününde katılımcılara tanıtım sunumları yapılacak. İkinci güne geçildiğinde ise, “hackathon” adlı yarışmaya katılacak olan geliştiriciler, en iyi uygulamayı geliştirmek için yarışacaklar.

Google I/O etkinliğine daha aylar olduğunu düşünürsek, bu yılın akıllı gözlüğün geliştirilmesi adına oldukça hızlı geçeceğini söyleyebiliriz.

Etkinlikle ilgili kısa bir videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=047lMUJMo8Y[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun