Mobil 13 EYLÜL 2011 / 14:20

Ultra ince Acer Aspire S3 Ultrabook Ekim’de Türkiye’de

Ultra ince Acer Aspire S3 Ultrabook Ekim’de Türkiye’de

Apple’ın Macbook Air’ı ve Samsung 9 serisi ile rekabet edecek olan Aspire S3, 13 milimetre kalınlığında ve yaklaşık 1.4 kilogram ağırlığında.IFA’da tanıtılan ürünlerden biri olan Acer Aspire S3 Ultrabook Ekim ayında Türkiye’deki kullanıcılara sunulacak. Bin 150 dolar ila bin 709 dolar arasında değişen fiyatıyla kullanıcıların istediği gibi özelleştirmesine olanak tanıyor.

Dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonların sürekli birbirine yaklaştığı ve ortak özellikler barındırdığı şu dönemde Acer tüm ihtiyaçları karşılamak için ürettiği yeni nesil dizüstü bilgisayarları Aspire S3 serisini geçtiğimiz günlerde Berlin’de düzenlenen IFA Fuarında tanıttı.

Uyku modunda 50 güne kadar pil ömrü sunan bilgisayar, 7 saate kadar çalışmaya olanak tanıyor. Ayrıca bilgisayar açılış süresini de oldukça aşağı çekiyor. Aspire S3 Uyku modundan yalnıza 1,5 saniyede2 ve Derin Uyku modundan 6 saniyede çalışmaya devam edebiliyor.Dizüstü bilgisayar 13mm kalınlığında ve 1,4 kilodan daha hafif olmasıyla öne çıkıyor. 13.3” HD LED ekran sunan bilgisayar, sıcak havayı bilgisayarın arka tarafından dağıtarak havanın kullanıcının ellerine doğru üflenmesini engelleyen yeni hava akımı tasarımı sunuyor.

Aspire S3 2. nesil Intel Core i3/i5/i7 işlemcilere sahip ve 240 GB SSD veya 320/500 GB HDD seçenekleri sunuyor.

Acer Kişisel Bilgisayar Global Faaliyetler Başkanı Campbell Kan, ürün tanıtımında "Aspire S3 akıllı telefonların ve tablet bilgisayarların hızlı açılma ve internete bağlanma gibi temel özelliklerini uzun pil ömrüyle bir araya getirerek dizüstü bilgisayar kullanıcılarının ihtiyaçlarını tümüyle karşılamak için tasarlandı. İnce biçimiyle Aspire S3, yepyeni bir deneyim sağlayacak ve Acer'ın dizüstü bilgisayar geliştirme tarihinde büyük bir dönüm noktası olacaktır" dedi.

Kan, "Sabit disk opsiyonlu tek Ultrabook olan Aspire S3, bir dizüstü bilgisayarın işlem gücü ve depolama gereksinimlerinin yanında akıllı telefon ve tablet bilgisayarın mobil iletişim avantajlarını sunuyor" dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun