Mobil 26 EYLÜL 2011 / 13:53

Ücretsiz uygulama ile bilgisayarınızı WiFi noktasına dönüştürün

Bilgisayarınızı WiFi noktasına bedava dönüştürün

Windows 7 için üretilen Maryfi ile dizüstü bilgisayarınızı WiFi hotspot haline getirebilirsiniz. Böylece tek bağlantı ile birçok cihazı internete bağlayabilirsiniz.Microsoft’un Windows 7 bilgisayarlar için sanal WiFi projesi vardı. Hatırlarsanız bu proje resmen sona erdirildi. Yine de kaynak kodu bilinen proje üzerinden geliştirilen bedava uygulama Maryfi ile bilgisayarınızı WiFi noktasına dönüştürebilirsiniz.

Maryfi uygulamasıyla, Tıpkı havalimanı, otel gibi yerlerde kullanıldığı gibi tek bir WiFi noktasını birçok cihazın kullanımına açmak mümkün. Böylece tek bir cihazın bağlantı kurmasıyla birçok cihazın internet bağlantısı sağlanabiliyor.

Örneğin sabit internet bağlantısı bulunmayan bir yere gittiniz ve sadece bir mobil modem bulunuyor. Bu modemi bir bilgisayara bağlayarak tüm cihazlar için bağlantı kurabilirsiniz.

Bedava uygulama nasıl çalışıyor?

Herhangi bir bilgisayar–mobil modem, satın alınan bir WiFi bağlantısı ya da herhangi- bir şekilde internete bağlandığında uygulamayı çalıştırarak diğer WiFi algılayabilen cihazların bilgisayarınızı bir WiFi bağlantı noktası olarak görmesi sağlanabiliyor.

Böylece sadece bir bilgisayar için bağlantı ödeyerek daha çok cihazın internete bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için http://www.maryfi.com/download.php adresini kullanabilirsiniz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tbGhYyAkw9I[/youtube]
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun