Mobil 17 ARALIK 2015 / 15:00

Uber Faceboook Messenger’a entegre oldu

Facebook Messenger ve Uber entegrasyonuyla artık Messenger kullanıcıları uygulamadan ayrılmadan Uber sürücülerini çağırabilecek.

Uber yeni özelliğiyle, sosyal mesajlaşma devi Messenger’a dâhil edildi. Bu yeni özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, Facebook Messenger’da konumunu paylaştıktan sonra  konumun üzerine dokunarak, Uber sürücülerini arayabiliyor.

Bu yeni entegrasyonla beraber Uber kullanıcılarının, Facebook Messenger üzerinden gerçekleştirecekleri ilk seferlerinin ücretsiz olarak gerçekleştirecekleri belirtiliyor.  Bu kampanya 20 dolara kadar olan seyahatlerde, hem eski hem yeni Uber kullanıcılar için geçerli olacak.

Şimdilik sadece ABD kullanıcılarına açık olan hizmetin kısa süre içerisinde tüm dünya ülkelerine ulaşacak gibi gözüküyor. Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan Facebook yetkilileri konuyu şöyle özetliyor: “ Servis şu anda hala test aşamasında ve yalnızda ABD’de Uber’in olduğu bölgelerde kullanıma açık. Kısa süre içerisinde daha fazla ülke ve daha fazla partner, sistemimize katılacak.”

Facebook’un taşınabilir cihazlardaki uygulaması ile mesajlaşma uygulamasını ayırması birçok kullanıcıyı kızdırmıştı. Sahip oldukları kullanıcıları kaybetmemek için bir sürü yenilik yapan Facebook’un uygulamalarının içine üçüncü parti yazılım ortaklığı entegre etme girişiminin sadece Uber ile sınırlı kalmayacak gibi gözüküyor.