Mobil 03 MAYIS 2011 / 12:17

Twitter, TweetDeck için 50 milyon dolar önerdi

Sosyal ağ devi, kendisine erişim sağlayan popüler üçüncü parti uygulamayı satın almak için 50 milyon doları gözden çıkardı.

Reuters’de yer alan habere göre, anlaşmanın 10 gün içinde gerçekleşmesi bekleniyor. Eğer gerçekleşmese bile Twitter’ın bu uygulamayı satın almakta kararlı olduğu ortada.

Öncelikle dev site, bu kadar çok kullanıcıya ulaşabilen uygulamanın kendisine potansiyel bir tehdit olmasını istemiyor. Bunun yanında mobil pazarda da geride kalmak istemeyen Twitter belki de değerinden çok daha fazla bir para ödemeyi kabul ederek uygulamayı satın almak istiyor.

Buradan cesaretle resmi olmasa da popüler servislerin uygulamalarını üretmenin ne denli gelir sağlayabileceği görülüyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarında Kleiner Perkins Caufield & Byers’ın 200 milyon dolarlık yatırımıyla değeri 3,7 milyar doları bulan Twitter’ın ikincil piyasada değerinin 7 milyar doları aşabileceği tahmin ediliyor.
ETİKETLER : tweetdeck Twitter
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun