Mobil 27 KASIM 2014 / 11:09

Twitter mobil tarafa yüklenmeye devam ediyor

Twitter, test etmeye başladığı yeni mobil uygulama ile kullanıcılarına attıkları tweetler üzerindeki ölçümleri görme imkanı tanıyor. Hatırlanacağı gibi bu özellik geçtiğimiz ay tüm Twitter kullanıcılarına açılmıştı. Test edilen mobil uygulamayla birlikte, kullanıcılar attıkları tweetlerin yarattığı etkiyi çok daha iyi bir şekilde görme ve analiz etme fırsatı yakalayacaklar. 

Mobil taraftaki etkisini artırmak isteyen Twitter, bu alandaki uygulamaları üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son dönemdeki ana gelir kaynağı olarak mobil reklamları gören mikroblog sitesi, geçtiğimiz ay hayata geçirdiği tweet analiz hizmetini mobil tarafa da taşımayı amaçlıyor.Mobil analiz platformu ile birlikte kullanıcılarına attıkları tweetlerin ne derece etkili olduğu, kaç kişi tarafından görüntülendiği gibi verilere ulaşma ve analiz edebilme gibi imkanlar tanıyan Twitter, uygulamayı sınırlı sayıdaki kullanıcıya açtı. Kullanıcılar yeni analiz uygulamasıyla beraber, attıkları tweetlerin alt bölümünde yer alan “analiz detaylarını göster” seçeneğine dokunduklarında, karşılarına söz konusu tweet ile ilgili detaylı bilgileri kapsayan bir ekran beliriyor.

Mobil tarafta test aşamasında olan analiz ve ölçümleme uygulamasının, tüm Twitter kullanıcılarına ne zaman açılacağı konusunda bir bilgi yer almıyor. Buna karşın aktif kullanıcı sayısını artırarak, siteye daha fazla reklam veren çekmeyi planlayan Twitter'ın bu konuda elini çabuk tutacağını öngörebiliriz.