Mobil 30 ARALIK 2010 / 07:56

Türkiye Vodafone Vakfı beyaz baston dağıttı

Görme engelli vatandaşların kullanımına sunulan beyaz bastonlar sahiplerini buldu.

Görme engelli vatandaşların kullanımına sunulan beyaz bastonlar sahiplerini buldu.


"Dışarıda bırakılanlara ulaşma" ilkesiyle 2007 yılından bu yana engelli vatandaşlara yönelik kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri yürüten Türkiye Vodafone Vakfı'nın desteğiyle görme engelli vatandaşların kullanımına sunulan beyaz bastonlar sahiplerini buldu.

Beyaz Baston Projesi törenine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ve TÜMÖZDER Başkanı Mehmet Ali Bakıcı katıldı.

Türkiye Vodafone Vakfı ve TÜMÖZDER (Tüm Özürlüler ve Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği) iş birliği ile Türkiye çapında görme engelli ihtiyaç sahiplerine ulaşmak amaçlı Beyaz Baston Projesi töreni gerçekleştirildi. Konuyla ilgili olarak Sincan Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, TÜMÖZDER Başkanı Mehmet Ali Bakıcı katıldı.

"Hepimiz engelsiz bir Türkiye istiyoruz"

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Hepimiz engelsiz bir Türkiye istiyoruz. Bunun için de merkezi yönetim, yerel yönetim, sivil toplum kuruluşlarının işbirliğini fevkalade önemsiyorum. Sosyal sorumluluk projelerinin toplumda farkındalık yaratma adına çok önemli görevler üstlendiğini düşünüyorum. Onların daha özgür ve daha eşit ortamlarda yaşayabilmeleri için kafalarımızda var olan ön yargıları farklı çözüm arayışlarıyla yıkmalı, engellileri yaşamımızın bir parçası olarak görmeliyiz." Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray da konuşmasında şu görüşlere yer verdi: "Vodafone Türkiye olarak ticari sorumluluklarımızla sosyal sorumluluklarımıza eş önem veriyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı verdiğimiz önemin en somut göstergesidir. Vakfımızın sosyal yatırım politikasını temel alan 'dışarıda bırakılanlara ulaşma' ilkesi doğrultusunda dezavantajlı bireylerin topluma kazandırılmasına ve de zihinlerdeki engellerin kaldırılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye Vodafone Vakfı olarak engellerin zihinde olduğuna inanıyor ve dezavantajlı gençlerimize, 'Bizim, bu toplumun, bu ülkenin sizlere ihtiyacı var' diyoruz. Beyaz Baston Projesi sayesinde görme engelli vatandaşlarımızın yollarını bir nebze aydınlatabildiysek ne mutlu bize."

Biz de İnterpromedya olarak engellilerin önündeki engelleri kaldıran bu ve benzeri çabaları yürekten destekliyor, engel dinlemeden hayata sıkıca tutunan tüm dostlarımıza ve kardeşlerimize sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

YORUMLAR
10 ŞUBAT 2011 / 14:37 0 0
vere vere 1 liralık baston mu verdi vodefone. birazcık dişe dokunur bir sosyal sorumluluk yapsanız olmaz mı
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun