Mobil 12 EKİM 2012 / 15:07

Türkiye'de yaşayan yabancılara özel uygulama çıktı

Uygulamayla Türkiye'deki yabancı Türkçe öğreniyor

Yurtdışında yaşam konusunda birçok farklı uygulamayla kullanıcıların hayatını kolaylaştıran Mezun şirketi, Türkiye’de yaşayan yabancılar için Türkçe öğrenmeyi kolaylaştıran bir uygulama çıkardı.Mezun Daily Turkish iPhone uygulaması Türkiye’de yaşayan ve Türkiye’ye gelmeyi düşünen yabancılar için Türkçe öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Her gün Türkçe bir kelime öğrenerek Türkçe kelime bilgisini artırmayı sağlayan uygulamada başlangıç, orta ve ileri seviyedeki Türkçe öğrenmek isteyen herkese yardımcı oluyor.

Mezun Daily Turkish iPhone günlük hayatta en çok kullanılan Türkçe kelimeleri öğreterek karşılaşılabilecek zorlukları ortadan kaldırıyor. Yabancı öğrencilerin Türkiye’deki üniversitelere doğrudan ulaşmasını sağlayan GoStudyinTurkey.com portalı ile Türkiye’de eğitim konusunda ihtiyaç duyulan konularda bilgi sağlayan sosyal bir ağ oluşturan Mezun, yabancı örencilerin dil öğrenme aşamasında da Daily Turkish ile yanlarında olmaya devam ediyor.

Mezun’un hazırladığı Daily Turkish iPhone uygulaması Apple Store http://itunes.apple.com/tr/app/daily-turkish/id545935355?mt=8 linkinden ücretsiz olarak indirilebilmektedir.