Mobil 03 OCAK 2013 / 11:55

Turkcell yeni hizmeti Statune'ü hayata geçirdi

Turkcell yeni hizmeti Statune'ü hayata geçirdi

Turkcell, yeni hizmeti Statune sayesinde, kullanıcılarına 150’den fazla seçenek arasından o anki durumlarını yansıtan “durum” mesajlarını, arayanlara sesli olarak dinletme imkanı veriyor. Uygulamayla birlikte kullanıcılar, standart çağrı sesi yerine ne yaptığını, nerede olduğunu ya da nasıl hissettiğini telefonunu açmasına gerek kalmadan karşı tarafa iletebiliyor.

Statune servisinde, “Durum”, “Spor”, “Neredeyim?”, “Ne Yapıyorum”, “Komik” ve “Özel Günler” başlıklı altı kategori bulunuyor. Statune uygulamasını cep telefonuna indiren aboneler, isterlerse bu başlıkların içinden seçim yapabiliyor ya da doğrudan “Statüler” başlığının altında yer alan seçeneklerden birini tercih edebiliyorlar. Sesli statüler arasında, “Adalardayım”, “Motosiklet Kullanıyorum”, “Kuafördeyim”, “Metrobüsteyim” ya da “Mangal Yapıyorum” gibi eğlenceli “cevapsız çağrı” gerekçeleri de yer alıyor.

Kullanıcılar, Statune servisinden seçtikleri “statü”yü ne kadar süre boyunca dinleteceklerini de belirleyebilecekler. Seçilen mesaj “sınırsız” olarak atanabildiği gibi, süresi dolan “statü” ise otomatik olarak kaldırılıyor ve arayan kişiler tekrar standart çağrı sesini dinliyor.

Android ve iPhone kullanıcılarının, STATUNE yazıp 1040’a mesaj atarak edinebilecekleri uygulama App Store ve T-Market’ten de ücretsiz olarak indirilebilecek. Yalnızca Turkcell abonelerinin kullanabildiği uygulama, bir hafta boyunca ücretsiz olarak deneme imkanı mevcut. Daha sonra ise haftalık 50 kuruş olan abonelik ücreti karşılığında uygulamadan faydalanın mümkün olacağı belirtildi. Statune uygulamasından yararlanan kullanıcıların, Turkcell şebekesi üzerinden kullanım için ayrıca bir internet bağlantı ücreti ödemeyecekleri açıklandı.
YORUMLAR
SECO 08 MART 2014 / 12:24 0 0
IPTAL STATUNE 2222
Kadri 14 OCAK 2013 / 22:21 0 0
Iptal statune yazip 7777 ye gonderebilirsiniz
Furkan 07 OCAK 2013 / 19:10 0 0
Aynen arkadaşlar yaa iptali için ne yapacağız lütfen yardım edin :(
Gizem 03 OCAK 2013 / 20:07 0 0
Iptali için ne yapmamiz gerekiyor?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun