Mobil 18 OCAK 2012 / 13:02

Turkcell ve RIM NFC ödemeleri için işbirliğine gitti

Turkcell ve RIM NFC ödemeleri için işbirliğine gitti

İki şirketin yaptığı açıklamaya göre, Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması BlackBerry Bold 9900 telefonlarda yer almaya başladı. Uygulamaya sahip olmak için Turkcell mağazalarına giderek NFC özelliğine sahip bir SIM kart almak yeterli oluyor.Turkcell ve Research In Motion NFC tabanlı mobil cüzdan uygulaması olan Turkcell Cep-T Cüzdan’ın Türkiye’deki BlackBerry Bold9900 akıllı telefon kullanıcıları için hazır olduğunu duyurdu.

BlackBerry Bold 9900’ın gücünün Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması ile bir araya gelişi, Turkcell kullanıcılarının NFC özelliğine sahip BlackBerry Bold 9900’larını Türkiye genelindeki mağazalar, perakende satış yerleri, café ve restoranlarda MasterCard PayPass okuyucusuna dokundurarak ödeme yapmasına olanak sağlıyor. Ayrıca, yurtdışına seyahat eden Turkcell müşterileri, aynı şekilde ödeme gerçekleştirebilecek.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar geliştirilen teknoloji ile Türkiye genelindeki yaklaşık 60 bin temassız satış noktasında ödeme olanağı sunulduğunu belirtti. Ayrıca Bayrakdar, BlackBerry akıllı telefonların güvenlik özellikleri nedeniyle NFC için uygun olduklarını dile getirdi.Uygulamaya nasıl gerçekleşecek?

Turkcell’in BlackBerry Bold 9900 müşterileri bugünden itibaren Turkcell Cep-T Cüzdan servisine Turkcell mağazalarından başvurabiliyor. Müşterilere NFC özelliğine sahip yeni bir SIM kart verilecek ve ücretsiz Turkcell Cep-T Cüzdan uygulamasının indirilmesi konusunda destek sağlanacak.

Kayıt işleminin bir parçası olarak, kullanıcıların MasterCard detayları güvenli bir şekilde kaydedilecek ve kullanıcılara, pin veya imza kullanmadan BlackBerry Bold 9900 akıllı telefonları ile işlem başına 35 liraya kadar ödeme olanağı sağlanacak. 35 lira üzerindeki ödemeler için ise pin veya imza desteği gerekli olacak.

Şirketlerden verilen bilgiye göre, Turkcell Cep-T Cüzdan, MasterCard işbirliğiyle geliştirilen, birden fazla bankanın ödeme uygulamalarını SIM kart üzerinde destekleyen, dünyanın ilk ticari NFC çözümü.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun