Mobil 31 TEMMUZ 2012 / 10:57

Turkcell MaxiPRO5 tanıtıldı

Turkcell'in kurumsal telefonu MaxiPRO5 tanıtıldı

Turkcell, kendi markasını taşıyan telefonlara bir yenisini ekleyerek müşterilerine aynı telefonda iki ayrı kullanım profili sunuyor. T serisinin yeni üyesi MaxiPRO5, müşterilerine tek telefonda kurumsal ve bireysel kullanım profili oluşturmayı vadediyor. Daha önce kendi markasını taşıyan akıllı telefonlarla Türkiye’de yarım milyonluk satış rakamına ulaşan şirket, "herkesi akıllı telefona terfi ettirmek" hedefiyle MaxiPLUS5’i piyasaya sürdü. Yeni cihazla tek telefonda kurumsal ve bireysel kullanım profili oluşturmayı sağlayan İşim/Özelim uygulamasıyla da oldukça dikkat çekiyor.

Huawei işbirliğiyle geliştirilen telefon, kullanıcıların bir akıllı telefondan beklentilerini karşılıyor. Android 4.0 işletim sistemine sahip telefon, 1.4 GHz’lik Qualcomm işlemcisiyle telefondaki tüm uygulamaların ve özelliklerin hızlı ve kolay kullanımını sağlıyor. 1900 miliamperlik bataryaya sahip telefon, kullanıcılarına 3G’de yaklaşık 380 saate varan bekleme ve yaklaşık 400 dakikaya varan konuşma olanağı sunuyor. Dahili NFC özelliği bulunan telefon, Türkçe F klavye desteğiyle geliyor.

Tek hat üzerinde iki farklı profil yaratılabiliyor

Telefonun belki de en dikkat çekici yanı, kullanıcılarına tek bir hat üzerinde hem bireysel hem kurumsal olmak üzere 2 ayrı profil yaratarak iş ve özel bilgilerini birbirinden tamamen ayırabilme imkanı sunması. Telefon, kurumsal profilde, kurumsal e-posta, kurumsal rehber kontakları, kurumsal mesajlaşma gibi uygulamalarla bilgiler güvenli alanda tutulabilme olanağı sunarken, bireysel profildeyse kullanıcıları tamamen özgür bırakıp, bu alanda her türlü veri iletişiminde bulunmalarını mümkün kılıyor.

Mobil Asistan uygulamasıyla kullanıcılarına fatura bilgileri, kalan bakiyeniz, hava durumu ve en yakın eczane gibi bilgileri verebilen cihaz, sesli olarak sorulan sorulara da yanıt verebiliyor. Bunun yanı sıra  Akıllı Cevap uygulamasına sahip cihaz, bu uygulamayla kullanıcıların iş hayatındaki alışılmış protokolleri daha farklı ve kolay bir şekilde uygulamalarına imkan tanıyor. Uygulama açıkken kullanıcılar, telefonu ters çevirerek sessize alabilir ve arayan kişiye önceden belirlediğiniz mesajı iletebiliyorlar. Ayrıca tekrar düz çevirildiğinde ayarları eski haline gelen telefon, gelen aramaları herhangi bir tuşa basmadan cevaplama olanağını da kullanıcılarına sunuyor..

Çalışanların temel ihtiyaçları dikkate alınarak üretilen cihaz, YolBilgisi uygulamasıyla kullanıcılarına istedikleri adrese en kısa zamanda ve en doğru güzergahtan gitmelerine imkan tanıyor. Bunun yanı sıra Matriks Mobile uygulamasıyla kullanıcılarına borsa ve döviz kurlarını takip edebilmeyi vadediyor. İş hayatına yönelik uygulamaların yanı sıra sosyalliğe de önem veren telefon, Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube gibi uygulamalarla kullanıcıların sosyal mecralara rahatça ulaşmasına olanak sağlıyor.

İş ve özel hayat aynı platformdan yönetilecekKonuyla ilgili konuşan Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, yeni telefonla iş dünyasına yeni bir soluk getirmek istediklerini söyledi. Kocabaş, daha önce pazara sundukları telefonların yarım milyon satış rakamını yakaladığını hatırlatırken, bu kez iş hayatına yöneldiklerini vurguladı. İşim/Özelim uygulaması sayesinde iş ve özel hayatın aynı platformdan yönetebileceğini ifade eden Kocabaş, telefon kullanırken hayatın hiç bir alanından taviz vermeye gerek kalmadığının altını çizdi.

Kurumsal hat sahibi Turkcell aboneleri, Turkcell MaxiPRO5’e 24 ay boyunca tarifeye ek ayda 19,90 ile 29 lira arasında fiyatlarla sahip olabilecekler. Bireysel faturalı hat sahipleri de kampanyalı tarifelerden birine abone oldukları takdirde 24 ay boyunca tarifeye ek ayda 25 ile 40 lira arasındaki fiyatlarla telefonu edinebilecekler. İstenildiği takdirde telefona 849 lira peşin fiyatla da sahip olunabiliyor.  "İnterneti içinde" seçeneğiyle de satın alınabilen telefon, 24 ay boyunca 250 MB internetle beraber fiyatı, ayda 51 liralık fiyatla kullanıcılara sunuluyor.

Turkcell MaxiPRO5 Teknik Özellikler


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun