Mobil 30 TEMMUZ 2013 / 15:37

Turkcell çevrimiçi işlemler Windows Phone’larda

Turkcell’in Windows Phone 8 akıllı telefon kullanan müşterileri için geliştirdiği yeni Turkcell Online İşlemler uygulaması ile birçok işlemi artık cepten yapmak mümkün. Windows Phone 8’in Live Tiles (Canlı Kutucuklar) özelliğini kullanan gelişmiş uygulama sayesinde hat bilgileri cep telefonu ekranına yansıyor.Windows Phone 8 telefon kullanan Turkcell müşterileri, yeni uygulama sayesinde akıllı telefonları ile internete ulaşabildikleri her yerden fatura detaylarını, güncel bakiye bilgilerini ve paketlerinde kalan kullanım miktarlarını kolayca öğrenebiliyor. Turkcell Online İşlemler uygulaması ile ayrıca kredi kartı ile TL, Nar ve internet paketi yükleme gibi işlemler de yapılabiliyor.

Windows Phone 8’e özel geçişli arayüz ve Live Tiles (Canlı Kutucuklar) gibi gelişmiş özelliklerin kullanıldığı uygulama, Windows Phone Mağazası’nda ücretsiz olarak sunuluyor. Turkcell müşterileri, telefon ekranında üç farklı boyutta görüntülenebilen uygulamayı kullanırken herhangi bir veri ücreti de ödemiyor. Uygulama içinden faturalı hat kullanıcıları güncel fatura tutarlarını görebilirken, ön ödemeli hat kullanıcıları da TL bakiyelerini görüntüleyebiliyor.

Turkcell’lilere her kanaldan kaliteli, hızlı, proaktif ve değer yaratan eşsiz müşteri deneyimi sunmak için çalıştıklarını belirten Turkcell Dijital Kanallar Direktörü Sertan Eratay şunları söyledi:
“Turkcell’lilerin dijital kanallardan daha kolay ve hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmeleri için yenilikleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Mevcutta her ay yaklaşık 50 milyon işlem gerçekleşen Online İşlemler servisimizi teknolojideki yenilikleri takip ederek şimdi yeni bir kanaldan daha sunmaya başladık. Windows Phone 8 cihaz kullanan Turkcell’liler, Turkcell Online İşlemler uygulamamızı kullanarak anında güncel fatura bilgilerine, paketlerinden kalan kullanımlarına, fatura detaylarına ve daha pek çok hizmete ulaşabiliyorlar. Windows Phone 8'e özel olarak geliştirilen uygulama sayesinde müşterilerimiz, uygulamayı tekrar tekrar açmalarına gerek olmadan kullanım bilgilerini güncel bir şekilde canlı kutucuklar içinde görebiliyorlar."

Microsoft Türkiye Operatör Kanalları Direktörü Egemen Gönen ise şu şekilde konutu:
“Windows Phone 8 cihazlar ile hayatı kolaylaştırarak en iyi deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’de teknolojiye yön veren lider şirketlerden Turkcell’in geliştirdiği Online İşlemler uygulaması da kullanıcıların hayatını kolaylaştıran ve Windows Phone 8’in sunduğu yenilikleri en iyi biçimde ortaya koyan başarılı örneklerden biri. Windows PhoneMağazası’nda yayınlanır yayınlanmaz kullanıcılar tarafından bu uygulama hakkında yapılan yorumların olumlu yönde olması bunun en güzel kanıtı."
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun