Mobil 23 NİSAN 2009 / 07:17

Trend Micro’dan kanala yönelik yeni bir ürün

Trend Micro, kanal için barındırılan (hosted) güvenlik çözümleri sunuyor.

Trend Micro, kanal için barındırılan (hosted) güvenlik çözümleri sunuyor.


Trend Micro’nun bu yeni portföyü, küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik barındırılan uç nokta, e-posta ve web sitesi güvenliği ürünlerinden oluşuyor. Şirketin kanal çözüm ortaklarının bu barındırılan ürünleri satmak üzere eğitilmesine, motive edilmesine ve yetkin kılınmasına yardımcı olmak amacıyla kanal programı için yeni geliştirdiği ürününün adı ise SaaS.


Konu ile ilgili olarak Canalys Analisti Nikki Babatola, “Satış yapmak zorlaştığında, ortaklar, daha kısa satış döngüleri olan, satış maliyetlerini düşüren ve yinelenen kazanç sağlayan projeleri/ürünleri öne sürecek. Barındırılan güvenliğe ilişkin büyüme beklentileri, bütün değer zinciri genelinde, şirket bünyesinde kullanılan geleneksel yazılımlardan barındırılan yazılımlara geçişi hızlandıracak” diye konuştu .


Trend Micro KOBİ Genel Müdürü Steve Quane ise, “Klasik bir kazan-kazan durumu. Müşteriler, Trend Micro’nun sunduğu, bakım ihtiyaçlarını düşüren ve hiçbir donanım maliyeti getirmeyen barındırılan güvenlik hizmetiyle kazançlı çıkıyor. Kanal ortakları ise artan kâr miktarı ve daha yakın müşteri ilişkileri ile kazanıyor” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun