Mobil 01 ARALIK 2009 / 07:30

Toyota 110 bin Tundra model kamyoneti geri çağırıyor

Aracın gövdesinde yer alan yedek lastik yola düşebilir ve diğer araçlar için bir tehlike yaratabilir.

Aracın gövdesinde yer alan yedek lastik yola düşebilir ve diğer araçlar için bir tehlike yaratabilir.


Toyota, 2000-2003 yıllarında piyasaya çıkan 110 bin Tundra kamyoneti, araçların gövdesindeki aşırı paslanmaya işaret ederek geri çağırdı. Hükümet araç sahiplerini yedek lastiği gövdeden kaldırmaları konusunda uyardı çünkü lastik yola düşebilir ve diğer araçlar için bir tehlike yaratabilirdi.

Salı günü yapılan geri çağırma, 2000-2003 yılı arasında piyasaya çıkan Tundras modellerinin bulunduğu "soğuk hava"nın yaşandığı eyaletleri ve Kolombiya bölgesinin yanı sıra 20 eyaleti içeriyor. Eyaletler: Connecticut, Delaware, Illinois, Indiana, Kentucky, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, New Hampshire, New Jersey, New York, Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont, Virginia, West Virginia ve Wisconsin.

Toyota soğuk havanın yaşandığı eyaletlerden kamyonetleri geri çağırmasının nedeni olarak yollarda kullanılan tuzları ve kimyasal buz kırıcıların araçlarda ek çürümeye ve paslanmaya neden olmasını gösterdi.

Aralık ayında Toyota, kullanıcıları bu konuda bilgilendirecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun