Mobil 21 EKİM 2010 / 11:28

Toyota 1 milyondan fazla otomobilini geri çağırıyor

Bu Japon otomotiv devinin son iki yıl içinde araçlarını üçüncü geri çağırışı oldu.

Bu Japon otomotiv devinin son iki yıl içinde araçlarını üçüncü geri çağırışı oldu.


Toyota, çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'da bulunan 1 milyon 530 bin aracını geri çağırdı. Geri çağrılan otomobiller arasında Lexus ve Avalon markalarına ait modeller bulunuyor. Otomobillerde fren sıvısı ve benzin pompası konusunda sorunlar olduğu bildirildi.

Geçtiğimiz yıl Toyota 10 milyondan fazla Prius aracını gaz pedalı ve zemin matıyla ilgili sorunlar nedeniyle geri çağırmıştı. Geçtiğimiz Ağustos ayında, ABD ve Kanada'daki 1 milyon 330 bin Corolla sedan ve Matrix hatchback otomobilini motordaki durma riski nedeniyle geri çağırmıştı.

Son geri çağırmanın sebep olduğu fren sıvısı ve benzin pompasıyla ilgili sorunlar nedeniyle henüz bir kaza gerçekleşmedi. Toyota'nın herhangi bir sorunun su yüzüne çıkmaması için geri çağırmalarda aceleci davrandığı belirtiliyor.

Son geri çağırmada yer alan otomobil modelleriyse şöyle: Avalon, Highlander, Crown, Crown Majesta, Harrier, Mark X, Alphard, Kluger ve Lexus RX330, GS300, IS250, IS350.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun