Mobil 23 AĞUSTOS 2011 / 17:51

Telefon akıllı ama kullanıcı bilinçsiz

Akıllı telefon kullanıcılarının yarısının bedava sunulan özellikleri bile kullanmadığı ortaya çıktı. Yoksa kullanıcılar telefonları sadece gösteriş için mi satın alıyor?İngiltere’de GoodMobilePhones.co.uk sitesi tarafından 1.884 kişilik bir katılım ile yapılan bir anket çalışmasının sonuçlarına göre akıllı telefon kullanıcılarının yarısı bedava özellikleri tam olarak kullanmıyor. Yüzde 39 ise BlackBerry Messenger veya WhatsApp gibi servisleri kullanmıyor.

Sonuçlara göre, tamamı 18 yaşın üzerinde olan katılımcıların yüzde 83’ünün telefonunda bedava servislere ait uygulamalar yüklü. Bu servisleri her gün kullandığını belirten katılımcı oranı yüzde 28 iken, yüzde 46’lık kesim bu servisleri tam randımanla kullanmadığını ve çok nadirenkullandığını söyledi.

Ankete göre katılımcıların yüzde 39’u messenger (anlık mesajlaşma) servislerini, yüzde 24’ü Bluetooth bağlantı arabirimini, yüzde 22’si müzik çaları, yüzde 14’ü diğer uygulamaları, yüzde 6’sı ise dahili kamerayı sıkça kullanıyor.

(Ed: İşin ilginç yanı: Bedava sunulan her şeye, özellikle de korsana tüm dünyada büyük bir ilgi varken, dünya kadar para vererek satın alınan bir telefonda yüklü gelen özellikler neden kullanılmaz. Bu muhtemelen kulllanıcıların akıllı telefonlarını birer gösteriş aracı olarak görmesinden kaynaklanıyor.)
YORUMLAR
kahraman 24 AĞUSTOS 2011 / 23:35 0 0
kesinlikle. iphona göre daha ekonomik olan telefonlarda neredeyse iphone kadar özellik varken tercih edilmiyor. gösteriş meraklıları işte. iphone telefon ile kontörsüz gezenleri görüyoruz.