Mobil 21 HAZİRAN 2013 / 16:11

Teknoloji tutkunları Ankara'da Google gözlüğü denedi

14-15 Haziran tarihlerinde dünyanın farklı kentlerinden ve Türkiye'nin birçok şehrinden gelen katılımcılar, organizasyonda eğlenceli anlar yaşadı. Android Geliştirici Günleri, teknoloji tutkunlarını ikinci kez bir araya getirdi.ODTÜ KKM' de gerçekleşen etkinlikte, yurt dışından 20 konuşmacı Ankara'ya geldi. Lars Vogel, Eric Lafortune, Bernd Schulze ve Mark Allison gibi Android dünyasının tanınmış isimleri konuşmacılar arasında yer aldı. Android teknolojileri ve mobil dünya üzerine sunumlarıyla toplam 65 konuşmacı dinleyicilerle buluştu. Katılımcılar oturum aralarında, Chris Tuttle'a ait Google Gözlüğünü denediler, standlardaki oyunlarla hediyeler kazandılar ve teknoloji takipçileriyle tanışma fırsatına sahip oldular. Cumartesi günü öğleden sonraki oturum arasında, akıllı telefondan komut alarak uçan Ardrone, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Etkinlikle eş zamanlı gerçekleşen Hackathon ise 14 Haziran Cuma günü 13.30 da başladı ve 15 Haziran Cumartesi günü 13.30 'da son buldu.Yarışmacılar 24 saat aralıksız kod yazarak akıllı telefon uygulamaları geliştirdiler. 150 kişinin başvurduğu elemeler sonunda, 16 kişinin katıldığı yarışmada 9 ekip yer aldı. Yarışmada Piksel Oyun ( Orkun Kocatürk, Alim Giray Aytar ) ekibi birinci, AndroBros ( Hakan Bağcı, Hakkı Bağcı ) ekibi ikinci, Marmarians ( Çağlar Bozkurt, Faruk Çankaya ) ekibi üçüncü oldu. Dio (Mikail Abdullah Oral, F. Oğuz Özkeroğlu ) ekibi ise jüri özel ödülünün sahibi oldu.http://www.androidgelistiricigunleri.com/

http://www.androiddeveloperdays.com/

Elemeyi geçen gruplarla tekrar değerlendirmeye alınacak. Kazanan gruplara Dubai'de fikirlerini gerçekleştirmek için ulaşım, konaklama ve danışmanlık gibi imkanlar Turn8 tarafından sunulacak. Etkinliğe BTnet.com.tr ve BThaber de sponsor olarak destek verdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun