Mobil 13 AĞUSTOS 2008 / 12:51

Teknoloji A Millilerimiz Avrupa yolunda

18 - 20 Eylül 2008 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek Avrupa Mesleki Beceriler Olimpiyatları’nda ülkemizi Sun Microsystems, Microsoft ve Cisco tarafından seçilen gençlerden oluşan “Türk Milli Ofis Bilgi ve İletişim Teknolojileri Takımı” temsil edecek.

18 - 20 Eylül 2008 tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek Avrupa Mesleki Beceriler Olimpiyatları’nda ülkemizi Sun Microsystems, Microsoft ve Cisco tarafından seçilen gençlerden oluşan “Türk Milli Ofis Bilgi ve İletişim Teknolojileri Takımı” temsil edecek.


Avrupa Mesleki Beceri Olimpiyatları (EuroSkills), Avrupa’nın ekonomik açıdan büyümesine ve rekabetçiliğine önemli katkı sağlaması hedeflenen bir yarışma. Euroskills 2008 mesleki müsabakalar, gösterimler,etkileşimli karşılaşmalar ve konferanslardan oluşacak. Dünya çapında düzenlenen WordSkills kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan yarışmada Türkiye’yi Gazi Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle kurulan Türk Milli Mesleki Beceriler Takımı temsil edecek.


Yarışmaya “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” kategorisinde katılacak olan “Türk Milli Ofis Bilgi ve İletişim Teknolojileri Takımı” Türkiye’nin önemli üniversitelerinden mezun olmuş ve Sun Microsystems, Microsoft ve Cisco tarafından seçilmiş Taha Erkan, Sunay Musaoğlu, Ali Rıza Babaoğlan ve Burak Sarıca’dan oluşuyor. Yarışmada kendilerine verilecek senaryonun önce bir taslağını hazırlayacak olan ekip, daha sonra bu senaryoda kendilerinden beklenen sistemin işletim sisteminden ağ bağlantılarına, sunuculardan e-postalara, portallardan güvenliğe kadar tam bir kurulumunu gerçekleştirecek. Daha sonra bu sistemi nasıl kurduklarını gerçekleştirecekleri bir sunumla paylaşacak olan ekip en iyi sistemi kurarak birinci olmak için mücadele edecek.


Türk Mesleki Beceriler Milli Takımı, Avrupa Mesleki Beceriler Yarışması’na “Bilgi ve İletişim Teknolojisi”nin yanı sıra, “Yaratıcı Sanatlar ve Moda”, “İmalat Ve Mühendislik Teknolojisi”, “İnşaat ve Yapı”, “Taşımacılık ve Lojistik” ile “Sosyal, Kişisel ve Sağlık Hizmetleri” kategorilerinde katılıyor. Türkiye EuroSkills 2008’e ilk kez katılıyor olmasına rağmen, ev sahibi Hollanda’dan sonra sayı olarak en kalabalık ekiple yarışan ülke olarak göze çarpıyor. Türk Milli Beceri Takımı EuroSkills 2008’de ayakkabı imalatından modaya, aşçılıktan kuaförlüğe, bilgisayardan otomasyona kadar birçok alanda yarışacak. Önümüzdeki dönemde Dünya Mesleki Beceri Yarışması’na katılınması ve Türkiye Mesleki Beceri Yarışmaları’nın düzenlenmesi hedefleniyor.


Bilgi için: www.euroskills2008.eu/

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun