Mobil 15 ARALIK 2010 / 13:59

TBB ve TürkTrust "e-İmza" için işbirliği yaptı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve TürkTrust e-İmza için işbirliği anlaşması imzaladı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve TürkTrust e-İmza için işbirliği anlaşması imzaladı.


Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve TürkTrust e-İmza için işbirliği anlaşması imzaladı. 15 Aralık'ta gerçekleşen imza törenine Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. V. Ahsen Coşar TürkTrust Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Demirezen katılarak birer konuşma yaptı.

İşbirliği çerçevesinde, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında nitelikli elektronik sertifika (NES) hizmetleri veren TürkTrust'a bağlı bir "Alt Kök Sertifika Otoritesi" TBB bünyesinde kurulacak ve yine TBB tarafından işletilecek. Böylece TBB, avukatlara, noterlere, hakimlere, savcılara ve Adli ve İdari Mahkemelerde görev yapan tüm çalışanlara, elektronik imza kullanımı amaçlı nitelikli elektronik sertifika sağlayabilecek.

TBB tarafından verilecek olan elektronik sertifika hizmetlerinin teknolojik altyapısı anahtar teslim olarak TürkTrust tarafından kurulacak. Hizmetin en geç 2 ay içinde başlatılması planlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun