Mobil 11 NİSAN 2011 / 17:30

Tabletler için Photoshop SDK yayınlandı

Adobe, tabletler için Photoshop Touch SDK’yı yayınladı. Android, BlackBerry ve iOS için hazırlanan program, Photoshop deneyimini tabletlere taşıyor.iPad için özel geliştirilen üç uygulama Adobe Color Lava, Adobe Eazel ve Adobe Nav dokunmatik ekranda çalışmaya uygun tasarlandı.

Color Lava, Photoshop’a aktarılabilen ve kullanıcıların parmaklarını kullanarak renklere istediği gibi yönetebiliyor.

Nav programıysa Photoshop profesyonelleri için tasarlanmış. Program Photoshop araçlarının mümkün olduğunca bilgisayarlardan farksız kullanılmasını sağlıyor. Bunun yanında 200 Photoshop dosyasını tarayabiliyor ve yeni dosyalar yaratabiliyor.

Eazel ismi verilen program da kullanıcıların parmaklarıyla gerçekçi resimler yaratabilmesini ve WiFi aracılığıyla aktarılmasını sağlıyor.

Bu üç uygulama iTunes’da Mayıs ayında yer alacak ve fiyatları 1,99 ile 4,99 dolar arasında değişecek. Geliştiriciler şu anda Photoshop Touch SDK’sına ulaşabiliyor. Bu da demek oluyor ki daha da farklı uygulamaları yakında tabletlerde görebileceğiz.

Detaylar için http://www.adobe.com/devnet/photoshop.html adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun